Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: właściciele psów zaczną sprzątać po swoich pupilach?

Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa z Łomży chce walczyć z mieszkańcami, którzy nie sprzątają po swoich zwierzętach. Nie będzie to jednak kolejna wspólna akcja ze Strażą Miejską, która będzie polegała na wystawianiu mandatów. Spółdzielnia kupiła specjalne pojemniki, dzięki którym to sprzątanie ma być prostsze. Mieszkańcy po swoich psach nie sprzątają i widać to zwłaszcza teraz, kiedy śnieg się roztopił.

"Osoby, które sprzątają osiedla każdego dnia zbierają duże ilości takich odpadów" - mówi prezes Spółdzielni prezes Zbigniew Lipski. Mieszkańcy, którzy otrzymywali mandaty najczęściej tłumaczyli się tym, że nie mają specjalnych torebek i dlatego nie mogą posprzątać po swoim czworonogu. Teraz wszystkie potrzebne akcesoria będą przy siedmiu pojemnikach, które mają być ustawione na terenie skateparku przy ul. Mazowieckiej. W każdym będzie jednorazowa torebka i łopatka, żeby mieszkańcy nie musieli ich nosić.

Pojemniki zostaną zamontowane, kiedy tylko pozwoli na to pogoda. Każdy z nich kosztował 300 złotych. Jeżeli pomysł się sprawdzi, na terenach należących do spółdzielni stanie więcej takich pojemników.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę