Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Filharmonia nominowana do Fryderyka

Główne zdjęcie
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Ostatnia płyta Filharmonii Kameralnej z koncertowym wykonaniem „Requiem” Johna Ruttera została nominowana do prestiżowej nagrody Fryderyk 2012. Jest to 18. edycja nagród polskiego przemysłu fonograficznego. - Pierwszy raz udało się nam znaleźć w tak szacownym gronie – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor artystyczny Filharmonii Kameralnej. im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. – To dla nas wielkie wyróżnienie, bo konkurencja była ogromna.

Do nagród w sekcji Muzyki Poważnej pretendowało aż 112 albumów, z których członkowie Akademii Fonograficznej wybrali te, które będą ubiegać się o statuetki Fryderyka. „Requiem” zostało nominowane w kategorii Album Roku Muzyka Chóralna i Oratoryjna. O wyborze płyty łomżyńskich filharmoników zadecydowały takie autorytety, jak, między innymi,: Jerzy Maksymiuk, Marek Toporowski czy Jadwiga Rappé.
Nagranie powstało 10 kwietnia ubiegłego roku, podczas Koncertu Katedry Dyrygentury Chóralnej „Pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w pierwszą jej rocznicę”, który odbył się w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest to dopiero druga rejestracja koncertowa „Requiem” Ruttera w historii polskiej fonografii.
- Towarzyszyliśmy w czasie tego koncertu Chórowi Musica Sacra, działającemu przy Katedrze Warszawsko – Praskiej – mówi Jan Miłosz Zarzycki. - Współpracujemy z tym chórem już od wielu lat. Solistką jest Justyna Stępień – znakomita śpiewaczka, sopranistka Warszawskiej Opery Kameralnej.
Uroczyste wręczenie statuetek Fryderyka odbędzie się w Warszawie 26 kwietnia. Transmisję będzie można zobaczyć w TVP2.

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka - Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę