Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

„Czternastka” dla nauczycieli

Niemal 150 tysięcy złotych wypłaci ratusz ponad 200 nauczycielom z Łomży. Tak wyszło z wyliczeń odnośnie zagwarantowania nauczycielom należnym im ustawowo średnich pensji. Okazało się, że w Łomży nauczyciele mianowani i stażyści zarabiali za mało.

Łączna wysokość jednorazowego dodatku, który będzie wypłacony nauczycielom za 2011 r. - wynosi 147.441,04 z – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta Łomży.
Dopłatę dostaną nauczyciele mianowali. Łącznie na 183,45 etatów trzeba wypłacić ponad 145 tys zł, czyli średnio każdy taki nauczyciel otrzyma po 794 zł.
Drugą grupą nauczycieli, która zarabiała za mało są stażyści. W tym wypadku na 36 etatów do podziału jest tylko nieco ponad 2 tys zł, co oznacza, że ich dopłata nie przekroczy 60 zł.

W 2011 roku średnie wynagrodzenie pedagogów w zależności od stopnia awansu miało wynosić w przypadku nauczycieli stażystów 2 447 zł (od stycznia do sierpnia) i 2 618 zł (od września do grudnia). Podanie dwóch kwot jest konieczne ze względu na podwyżkę, którą nauczyciele dostali z początkiem roku szkolnego. Średnia pensja nauczycieli kontraktowych miała wynosić odpowiednio 2 716 zł i 2 906 zł, mianowanych 3 523 zł i 3 770 zł a dyplomowanych 4 502 zł i 4 817 zł.

Zgodnie z prawem nauczyciele „czternastki” za 2011 rok muszą otrzymać do końca stycznia 2012r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę