Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Naukowcy z Łomży w PKA

Dr hab. Bogusław Plawgo, dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości PWSIiP w Łomży oraz dr inż. Ryszard Szczebiot z-ca dyrektora Instytutu Informatyki i Automatyki z tej samej łomżyńskiej uczelni zostali powołani na członków Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Obu naukowców do Komisji zgłosił imieniu Senatu uczelni, rektor PWSIiP w Łomży dr hab. Robert Charmas.

Polska Komisja Akredytacyjna jest instytucją dokonującą oceny jakości kształcenia na kierunkach studiów, mając na uwadze efekty kształcenia odpowiadające Krajowym Ramom Kwalifikacji w zakresie obszarów kształcenia i kierunków studiów, jak również może dokonywać oceny działalności podstawowej jednostki organizacyjnej uczelni, w tym oceny jakości kształcenia na prowadzonych przez nią studiach trzeciego stopnia i studiach podyplomowych. Jej członków powołuje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego spośród kandydatów zgłoszonych przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Konferencję Rektorów Zawodowych Szkół Polskich, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, senaty uczelni oraz ogólnokrajowe stowarzyszenia naukowe i organizacje pracodawców.
Dwa dni temu minister Barbara Kudrycka wręczyła akty powołania 86 członkom Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję od dnia 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę