Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

W pierwszej setce polskich szkół

Po raz 14. dziennik „Rzeczpospolita” i miesięcznik „Perspektywy” ogłaszają wyniki ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Na listach są też łomżyńskie szkoły. Najwyżej z naszych na 60 miejscu wśród techników jest „Mechaniak”, i na 70 miejscu wśród liceów jest I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Dla „Mechaniaka” to znaczący awans, dla „pierwszego” liceum znaczny spadek. W ubiegłorocznym rankingu I LO z Łomży zostało sklasyfikowane na 38 miejscu w kraju, a „Mechaniaka” nie było w zestawianiu 200 najlepszych polskich techników.

Ranking pokazuje szkoły, w których uczniowie osiągają najlepsze wyniki na maturze, odnoszą sukcesy na olimpiadach przedmiotowych oraz mają dobrą opinię wśród kadry akademickiej. W tym roku najlepiej w Polsce  kształcą młodych ludzi Liceum Akademickie UMK w Toruniu oraz Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina.

W województwie podlaskim najlepsze szkoły są w Białymstoku. Wśród liceów zajęły całe podium. Najlepsze, na 23 pozycji w zestawieniu ogólnym jest I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, które wyprzedziło III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (miejsce 28), oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO (41). Tuż poza podium jest suwalskie I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, które w ogólnopolskim zestawieniu zajęło 47 miejsce. Piątym liceum w podlaskim jest łomżyńskie I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, które w rankingu zajmuje w tym roku 70 miejsce.
Kolejna łomżyńska szkoła  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej    jest na 256 miejscu, a dalej na liście są: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Kolnie (411), I LO im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie (465), Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie (468) i LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem (484).

Wśród techników dwa najwyższe miejsca podium zajęły szkoły z Białegostoku: Technikum Elektryczne w ZS Elektrycznych na 5. miejscu w rankingu ogólnopolskim i Technikum Gastronomiczne w ZS Gastronomicznych (59 miejsce). Na trzecim miejscu wśród techników z województwa jest łomżyński „Mechaniak” czyli Technikum nr 5 w ZSMiO nr 5, które sklasyfikowano na 60 pozycji.
Dalej są: Technikum w ZS nr 2 im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie (86) i Technikum nr 6 w ZSEiO nr 6    Łomża    (234).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę