Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sprawa tancerzy oskarżonych o gwałt nadal bez rozstrzygnięcia

Od siedmiu lat trwa proces w sprawie dwóch tancerzy z Suwałk i Łomży oskarżonych o gwałt. W archiwach suwalskiego sądu trudno o równie przewlekłą sprawę. Przed suwalskim sądem miał się zakończyć trzeci już proces, ale tak jak w poprzednich, znów pojawiły się przeszkody. Ponad dwa lata trwał pierwszy proces tancerzy oskarżonych o gwałt , drugi - ponad trzy. Nie wiadomo, jak zakończy się trzeci, bo na finiszu zachorował obrońca jednego z oskarżonych i sąd musiał rozprawę odroczyć.

Nawet jeśli wyrok już zapadnie, to nie zakończy to całej historii. Znów możliwa jest apelacja zarówno prokuratury jak i tancerzy, którzy utrzymują, że są niewinni. Najpierw zaskarżono wyrok 4 i 2,5 roku więzienia odpowiednio dla Jarosława P. i Dariusza S., potem 3 i 2 lat. Procesy przeciągały zwolnienia lekarskie zarówno oskarżonych jak i obrońców, ale też wielomiesięczne oczekiwania na opinie biegłych i to zarówno na temat kobiety, która oskarżyła mężczyzn o gwałt, jak też tancerzy.

"Mamy bardzo wiele tych opinii. To bardzo trudna sprawa" - dowodzi sędzia Marcin Walczuk z Sądu Okręgowego w Suwałkach. Sprawę komplikuje fakt, że młoda kobieta, która oskarżyła tancerzy o gwałt, w tym gwałt zbiorowy, zeznała iż po raz pierwszy do przestępstwa miało dojść wiele lat wstecz, gdy była nastolatką i przyszła na kurs tańca.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę