Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.radio.bialystok.pl

Łomża: 2 placówki oświatowe znajdą miejsce w dawnym Domu Dziecka

Najpierw zmiana lokalizacji, potem organizacji, a w efekcie i działania - wiceprezydent Łomży zapowiada zmiany w placówkach wspomagających miejską oświatę. "Wszystkie mają znaleźć swoje miejsce w dawnym Domu Dziecka przy ul. Polnej" - opowiada Mirosława Kluczek. "Zabieramy stamtąd filię bursy numer 3 do bursy numer 1 - młodzież będzie miała bliżej do szkół. Przejdzie tam poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Warunki poprawią się zdecydowanie - będą podjazdy dla niepełnosprawne, lepsze warunki do pracy i do badań dzieci. Ma to uzasadnienie ekonomiczne, ale nie tylko" - podkreśla.

Pierwszy i podstawowy powód - twierdzi Mirosława Kluczek - to planowane zmiany w strukturze instytucji wspomagających uczniów z trudnościami edukacyjnymi i ich nauczycieli. Docelowo Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Poradnia Pedagogiczno - Psychologiczna mają współtworzyć jedną instytucję.

Od 1. stycznia przyszłego roku obie miejskie placówki wspomagające szkołę będą - na razie po sąsiedzku - funkcjonować przy ul. Polnej 16.

W dawnym Zespole Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych znalazła też już miejsce filia biblioteki, a w pozostałej jeszcze wolnej przestrzeni miasto planuje stworzyć w przyszłości tzw. mieszkania rotacyjne.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę