Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Patron zobowiązuje

Alicja Jasińska ze szkoły podstawowej nr 9 w Łomży zwyciężyła w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Konkurs już po raz piąty zorganizowała łomżyńska „Siódemka”. - Program nauczania w szkole podstawowej, w ograniczonym zakresie odwołuje się do utworów Adama Mickiewicza [„Pani Twardowska”, „Przyjaciele”, „Konrad Wallenrod” - przyp. red.]. Najczęściej korzystamy z fragmentów utworów wieszcza. - mówi Halina Szeligowska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Patron zobowiązuje. - Chcielibyśmy, żeby ktoś, kto przychodzi do szkoły z tradycjami, zdobywał jak najpełniejszą wiedzę – dodaje dyrektor Szeligowska.

 

Sprawdzian z wiedzy o autorze „Pana Tadeusza” SP 7 zorganizowała już po raz piąty. Bywały lata, że w konkursie brały udział wszystkie łomżyńskie podstawówki. Tym razem reprezentacja miasta była skromniejsza. Do zmagań dołączyły jednak inne szkoły z regionu. Między innymi Szkoła Podstawowa z Jedwabnego i SP nr 3 z Ostrołęki. Patronem obu placówek również jest Adam Mickiewicz.

Zwyciężyła Alicja Jasińska z SP 9. Dwa kolejne miejsca zajęli odpowiednio Szymon Konopka i Aleksandra Matejkowska z SP 7. Czwarte miejsce zdobył Adam Opęchowski ze szkoły w Ostrołęce, a piąte Izabela Rostkowska z SP w Jedwabnem.

Oprócz sprawdzianu wiedzy, organizatorzy przygotowali też atrakcyjną oprawę artystyczną. W przerwach można było zajrzeć do „muzeum Mickiewicza” i dotknąć eksponatów z epoki, w której żył jeden z najsłynniejszych polskich poetów i pisarzy, a także przyjrzeć się zabawnej i ciekawej inscenizacji „Pani Twardowskiej” w wykonaniu szkolnego teatrzyku SP7.

Na organizowany równolegle konkurs plastyczny poświęcony Adamowi Mickiewiczowi przysłano 408 prac uczniów szkół podstawowych z całego regionu.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę