Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gimnazjaliści się sprawdzą przed egzaminem

W środę z samego rana uczniowie wszystkich trzecich klas gimnazjów z Łomży i niemal wszystkich z regionu zasiądą do rozwiązywania testów w tzw. próbnym egzaminie gimnazjalnym. Ma wyglądać niemal tak samo jak ten prawdziwy. Warto dodać, że uczniowie, którzy w przyszłym roku będą kończyć gimnazjum, są pierwszym rocznikiem uczącym się zgodnie z nową podstawą programową i to oni po raz pierwszy będą zdawać egzamin gimnazjalny w nowej formule.

Jak podaje Grażyna Klimuszko, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży do badania diagnostycznego uczniów klas trzecich gimnazjum  zgłosiło się 85% gimnazjów z województwa podlaskiego. „Badanie” w całym kraju będzie wyglądało tak samo, bo testy, które rozwiązywać będą uczniowie przygotowane zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną we współpracy z okręgowymi komisjami. Różnica pomiędzy „próbą”, a prawdziwym egzaminem jest także, że arkusze będą sprawdzane w szkołach a nie przez zewnętrznych egzaminatorów.
- Zadaniem tego badania jest przede wszystkim sprawdzenie czy uczniowie opanowali w wystarczającym stopniu poszczególne umiejętności – mówi Grażyna Klimuszko.
Poza tym „próba” ma także pomóc uczniom i szkołom oswoić się z nowym egzaminem.
- Badanie diagnostyczne trwa trzy dni i wszystko powinno wyglądać tak samo jak na tym prawdziwym egzaminie. Jutro najpierw test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie z języka polskiego – dodaje wicedyrektor łomżyńskiej OKE.

Egzamin po nowemu

Prawdziwy egzamin gimnazjalny rozpocznie się we wtorek 24 kwietnia 2012 r..O godz. 9.00 uczniowie przystąpią do testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Mają na niego godzinę. Po 45 minutach przerwy, o 10.45, zacznie się 90-minutowy test z polskiego. Dzień później o 9.00 odbędzie się część matematyczno-przyrodnicza. Zacznie się testem z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie będzie test z matematyki. W ostatnim dniu (26 kwietnia) odbędzie się część egzaminu z języka obcego. O 9 na poziomie podstawowym, o 10.45 – rozszerzonym. Czas: godzina na każdy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę