Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Bielicka w oczach dzieci...

Zawsze uśmiechnięta i zawsze w kapeluszu... - tak Hankę Bielicką widzą najmłodsi mieszkańcy regionu. W Sławcu, w Szkole Podstawowej noszącej imię Hanki Bielickiej, odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Hanka Bielicka w oczach dzieci”. W sumie na konkurs wpłynęło 75 prac plastycznych zainspirowanych postacią sławnej łomżynianki.

Uroczystość podsumowującą Konkurs uświetnił występ aktorów ze Szkolnego Koła Teatralnego „CHOCHLIKI” prezentując pełen humoru spektakl pt.: „Królewna Śmieszka”, oraz koncertu łomżyńskiej kapeli „MAKI”, która przygotowała repertuar związany z postacią Hanki Bielickiej.
Regulamin przewidywał, że zgłoszone prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I - III, klasy IV – VI szkół podstawowych. Wśród przedszkolaków wygrały te z Łomży: Patrycja Jankowska z PP nr 9, oraz Martyna i Dominika Dąbrowskie z PP nr 4. Wśród uczniów klas 1-3 pierwsze miejsca zajęły:  Roksana Smugarzewska (SP nr 2 w Łomży), Nicole Lenart (ZSP w Piątnicy) i Katarzyna Kamińska (SP w Podgórzu). W klasach 4-6 pierwsze miejsca były aż cztery: Angelika Sienkiewicz (SP w Pniewie), Gabriela Gościniak (SP nr 2 w Łomży), Paulina Dąbrowska (ZSP w Piątnicy) i Justyna Słomczewska (SP w Wygodzie).
Nagrody i dyplomy nagrodzonym uczniom oraz podziękowania ich opiekunom wręczali: Starosta Łomżyński Lech Szabłowski, Burmistrz Nowogrodu Józef Piątek, Wawrzyniec Kłosiński w-ce Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Prezes Oddziału ZNP w Łomży Aleutyna Kołos, oraz Marta Sulkowska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Hanki Bielickiej w Sławcu.
- Cieszymy się bardzo, że z takim zaangażowaniem wzięli udział w konkursie i życzymy im dalszych sukcesów – mówią Jacek Sokołowski, Jadwiga Sosnowska, organizatorzy konkursu. -  Nauczycielom i instruktorom życzymy sukcesów na polu edukacji artystycznej. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w 2012 roku.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę