Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża w olimpiadzie logistycznej

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród nich byli uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Pierwszy etap olimpiady rozpoczął się w piątek punktualnie o godzinie 9:00 we wszystkich 186 szkołach zgłoszonych do udziału w tegorocznych zmaganiach. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny, między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań.  Teraz ponad 6 tysięcy uczestników niecierpliwie czeka na wyniki, które Wyższa Szkoła Logistyki ogłosi do końca października. Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Po tym piątkowym szkolnym będą jeszcze zawody w okręgach i ogólnopolski finał w marcu.

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży jest weteranem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Uczniowie z tej placówki uczestniczyli we wszystkich wcześniejszych edycjach przedsięwzięcia. W tym roku do I etapu zmagań przystąpiło 30 osób. Szkoła z Łomży jest jedną z dwóch reprezentujących województwo podlaskie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę