Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Pracownie komputerowe za dobry pomysł

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zambrowie i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Małym Płocku otrzymają nowoczesne pracownie komputerowe. Szkoły je wygrały, a wystarczyło przedstawić swoje pomysły na ich wykorzystanie tak, aby jak najbardziej uatrakcyjnić zajęcia lekcyjne i ułatwić uczniom naukę.

Konkurs zorganizowano z okazji dwudziestoletniej obecności firmy HP na polskim rynku. Do wygrania było 20 pracowni. Szkolne pomysły na wykorzystanie pracowni komputerowych oceniało specjalne jury, które brało pod uwagę m.in. to czy zgłoszony projekt proponuje gotowe, kompleksowe rozwiązania wykorzystania pracowni informatycznej, czy promuje nowoczesną e-szkołę i wychodzi poza obszar wybranych przedmiotów.
- Zdajemy sobie sprawę, że szkoły mierzą się z kwestią najtrudniejszą, czyli przygotowaniem młodych ludzi do wyzwań przyszłości. Już dzisiaj wiemy, że nowe technologie będą tej przyszłości nieodłącznym elementem, a zdolność uczenia się i pozyskiwania dzięki nim informacji stanie się kryterium sukcesu – mówi Paweł Czajkowski, prezes zarządu HP Polska.
Zwycięskie placówki otrzymają od HP nowoczesne, kompleksowo wyposażone pracownie informatyczne, złożone ze specjalnych zestawów do edukacji HP MultiSeat. W skład każdego z nich wchodzi 10 wielofunkcyjnych, kilkuosobowych stanowisk komputerowych oraz terminal, za pomocą którego nauczyciel może prowadzić lekcje z wykorzystaniem multimediów oraz na bieżąco koordynować realizację zadań przez każdego ucznia.
Laureaci otrzymają ponadto interaktywne pakiety programów do nauki przedmiotów ścisłych (matematyki, fizyki i chemii) oraz języka angielskiego, jak również testy egzaminacyjne do gimnazjów oraz szkół średnich. Dla uczniów szkół podstawowych przewidziano także m.in. kurs internetowy dotyczący zasad polskiej interpunkcji, czy testy szóstoklasisty, a gimnazjalistów testy egzaminacyjne do szkół średnich z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę