Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

EEG Biofeedback – trenuj swój mózg

EEG Biofeedback jest nowoczesną metodą terapeutyczną opartą na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Umożliwia trening poprawiający efektywność pracy mózgu i kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie każdego człowieka. Poprawia koncentrację, szybkość myślenia, pamięć, kreatywność, przyswajanie materiału przed egzaminami a także umiejętność planowania i podejmowania optymalnych decyzji przy równoczesnym wewnętrznym wyciszeniu i relaksacji.

Metoda ta została opracowana przez naukowców z amerykańskiego ośrodka lotów kosmicznych NASA.  Oparta  na biologicznym sprzężeniu zwrotnym, służyła do doskonalenia zdolności psychicznych astronautów i pilotów, którzy muszą skutecznie wykonywać swoje zadania, pracując w warunkach ogromnego stresu. Obecnie jest wykorzystywana w wielu placówkach medycznych na całym świecie Na treningi zgłaszają się ludzie w różnym wieku – dorośli, młodzież i dzieci powyżej 4 roku życia. Ludzie żyjący i pracujący w nadmiernym stresie, od których wymagane jest skupienie i podejmowanie szybkich decyzji: osoby na kierowniczych stanowiskach, menedżerowie, przedsiębiorcy, kierowcy, nauczyciele a także maturzyści i studenci przed ważnymi decyzjami. Stałą grupę stanowią sportowcy (jako ciekawostkę można dodać, że EEG Biofeedback stosował także Adam Małysz w czasie swych największych sukcesów).
Z terapii Biofeedback korzystają osoby zdrowe, niezależnie od wieku, w celu poprawy funkcjonowania, zwiększenia umiejętności kontroli emocji, radzenia sobie ze stresem, poprawy nastroju i samooceny a także poprawy możliwości intelektualnych. EEG Biofeedback stwarza duże możliwości w leczeniu zaburzeń neurologicznych, psychologicznych oraz psychiatrycznych. Stosowany coraz szerzej u osób z różnymi dysfunkcjami, ze szczególnym uwzględnieniem takich problemów jak zaburzenia koncentracji uwagi, , procesów uczenia się, zaburzenia zachowania u dzieci, zaburzenia mowy, nastroju, snu oraz w napięciowych bólach głowy, po urazach głowy jak również po udarach mózgu.
EEG Biofeedback inaczej: neurofeedback jest metodą, która umożliwia zmianę charakterystyk własnych fal mózgowych poprzez korzystanie z otrzymanych zwrotnie informacji o przebiegu pracy mózgu. Osoba trenująca poprzez aktywny udział w treningu, uczy się modyfikować wzorzec fal mózgowych. Trening przebiega raczej w formie zabawy niż ciężkiej pracy, ale organizm trenującego może odczuwać zmęczenie. Pacjent siedzi na fotelu, w wygodnej pozycji. Zwrócony jest twarzą w stronę monitora, na którym są emitowane wideogry. Przebieg gry jest zobrazowanym przebiegiem fal mózgowych trenowanego. Informacje uzyskane z obrazu dają pacjentowi możliwość poznania reakcji własnego mózgu. W oparciu o tę umiejętność, poprzez treningi można tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywniej.
Centrum Neurologopedyczne „Ego”w  Łomży  zaprasza wszystkie osoby pragnące zwiększyć swój potencjał umysłowy oraz osoby cierpiące z powodu różnych dysfunkcji centralnego układu nerwowego. Stosujemy nowoczesną metodę treningu mózgu EEG Biofeedback  Treningi są prowadzone przez certyfikowanych terapeutów. Pracujemy na nowoczesnej aparaturze firmy ELMIKO.
Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat metody EEG Biofeedback zapraszamy na Dzień Bezpłatnych Konsultacji organizowany 22.10.2011r.(sobota). W tym dniu czekają na Państwa nasi specjaliści: logopeda ogólny, neurologopeda, surdologopeda, terapeuta EEG Biofeedback, terapeuta Integracji Sensorycznej, psycholog, pedagog.


Zadzwoń i umów się na spotkanie: tel. 602 60 80 12
Czekamy na Państwa
Centrum Neurologopedyczne „Ego”
Jolanta Szczepocka
ul. Dmowskiego 1c
18-400 Łomżamgr Jolanta Szczepocka
specjalista neurologopeda

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę