Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Szkoła dla małżonków i narzeczonych

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej począwszy od 22 października 2011 r. organizuje II edycję Studium Życia Rodzinnego. - Skierowane jest ono do małżeństw z różnym stażem, które chcą poszerzyć swoją wiedzę nt. sakramentu małżeństwa, pragną pogłębić swoją więź, nauczyć się poprawnego dialogu oraz chcą, aby ich związek stawał się coraz bardziej pełny, owocny i szczęśliwy - mówi ks Jacek Kotowski, diecezjalny duszpasterz rodzin. Zapraszając do udziału w spotkaniach również narzeczonych, młodzież, która myśli o małżeństwie i pragnie w sposób odpowiedzialny przygotować się do podjęcia najważniejszej decyzji życia.

Organizatorzy proponują wiele ciekawych i praktycznych tematów przydatnych małżonkom do budowania szczęścia w domu. Zajęcia prowadzić będą fachowcy m.in. Ks. Bp dr Stanisław Stefanek, dr Wanda Półtawska (lek. medycyny, psychiatra) z Krakowa, o. prof. Kazimierz Lubowicki (prorektor PWT, teolog duchowości małżeńskiej) z Wrocławia, Jacek i Jadwiga Pulikowscy (profesor Politechniki, pracownik poradni rodzinnej, autor wielu książek nt. małżeństwa) z Poznania, dr Tadeusz Wasilewski (ginekolog-położnik) z Białegostoku, dr Bożena Florczyk (neonatolog) z Łomży i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin. Ukończenie Studium uprawniać będzie do podjęcia pracy w Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
Będzie to 10 spotkań po 8 godzin raz w miesiącu w soboty. Zajęcia odbywać się będą w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w „Audytorium św. Brunona”. Początek o godzinie 8.30. Małżonkowie, którzy mają małe dzieci i na czas zajęć nie mają ich z kim zostawić, mogą to zrobić u Sióstr Służek w Przedszkolu przy ulicy Radzieckiej w Łomży. Siostry będą czekać na dzieci od godziny 8.00 rano. Przewidziane są posiłki dla dziecka. Chęć zostawienia dziecka w Przedszkolu należy zgłosić wcześniej (telefonicznie) u organizatorów.
Zapisano już pierwsze małżeństwa.
Więcej informacji na temat Studium i zgłaszanie uczestnictwa:
Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, Ul. Sadowa 3, 18 – 400 Łomża
Tel. 0 - 86 473 46 22 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00), 
Agnieszka Frydrych kom. 510085979, Krzysztof Jankowski kom. 502664568.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę