Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska spółdzielnia mieszkaniowa zrywa nielegalne plakaty wyborcze. Rozwieszającym grozi karą

Nawet do 5 tys. zł może kosztować naklejanie nielegalnych plakatów wyborczych. Chodzi o miejsca nieuzgodnione z właścicielem lub administratorem obiektów, na których się one znalazły.

Do ich usuwania przyjęty w tym roku Kodeks wyborczy upoważnia straż gminną lub policję, jednak - jak twierdzi dyrektor Biura Wyborczego w Łomży Jerzy Dołęgowski - sam właściciel takiego obiektu ma prawo usunąć nielegalne materiały wyborcze, które pojawiły się bez jego zezwolenia.

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zadecydował, że z terenu należącego do spółdzielni usuwane będą wszystkie nie zgłoszone plakaty wyborcze, niezależnie od tego, do jakiego kandydata należą.

"Na słupach ogłoszeniowych kwitnie wolna amerykanka"- twierdzi z kolei administrator tych obiektów. "Miasto wyznaczyło pięć słupów, na których komitety mogą bezpłatnie wieszać swoje materiały, ale często zajmujący się tym ludzie nie wiedzą, które to miejsca i wieszają plakaty kandydatów, zaklejając inne, nierzadko takie, za których ekspozycję zapłacono".

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę