Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

W połowie udana poprawka z matury...

Główne zdjęcie
Matura 2011, III LO Łomża

Z ulgą odetchnąć może tylko połowa maturzystów, którzy po zdanym egzaminie poprawkowym dziś odebrali świadectwa dojrzałości. W Podlaskiem to prawie 2200 osób, w Łomży – 104. Do poprawki z matury przystąpiła zdecydowana większość – ok. 90 procent – absolwentów, którym nie powiodło się podczas egzaminu w maju.

- Zdawalność egzaminu w terminie poprawkowym na terenie działania OKE w Łomży wyniosła 52,9 proc. (chodzi o województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie – red.) - informuje dyrektor OKE Jolanta Gołaszewska. - Dnia 13 września 2011 roku świadectwo dojrzałości otrzymało 2 169 absolwentów.
Jak poradzili sobie z poprawkami maturzyści z Łomżyńskiego...? W Łomży zdało 104 absolwentów szkół średnich; w powiecie łomżyńskim – 6, w zambrowskim – 29, w kolneńskim – 21, w grajewskim – 46, a w wysokomazowieckim – 64. Tak jak w całym województwie podlaskim, w przytłaczającej większości ich piętą achillesową była matematyka – poprawkę z niej zdawało ponad 1700 uczniów, z czego z sukcesem – 849. Daleko hen lokowały się języki angielski, polski i niemiecki, z których zdawalność wyniosła sporo powyżej 80 proc.  
Maturzyści mieli możliwość poprawienia tylko jednego niezdanego egzaminu maturalnego. Mogli z niej skorzystać jedynie ci zdający, którzy przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej oraz nie zdali jednego egzaminu, tzn. nie uzyskali wymaganego 30-procentowego progu zaliczeniowego.
Zdane poprawki pozwalają maturzystom jeszcze w tym roku biegać się o przyjęcie na studia wyższe.

Opr. MRD


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę