Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Muzyczne pożegnanie lata w MDK

Główne zdjęcie
DNA

Irena –obiecujący zespół z Warszawy grający gitarowego, melodyjnego rocka i łomżyński D.N.A., bazujący na cięższych dźwiękach, zainaugurowały kolejny sezon koncertowy w Klubie PopArt. Nie zabrakło dobrej zabawy, bisów i tego nieuchwytnego czegoś, co sprawia, że taki koncert pamięta się jeszcze długo.

IRENA
IRENA
IRENA
IRENA

A niewiele brakowało, by impreza, którą w MDK – DŚT tradycyjnie kończy się wakacje i rozpoczyna kolejny rockowy sezon koncertowy – nie odbyła się. Termin i obsada koncertu były bowiem zmieniane kilkakrotnie.
- Koncert na zakończenie wakacji 30 sierpnia  nie odbył się, bo grupa Dugongs miała problemy ze składem – potwierdza Bernard Karwowski z MDK – DŚT. Dlatego mieliśmy koncert, który zainaugurował kolejny rockowy sezon w Klubie PopArt.

Jako pierwszy wystąpił lokalny zespół D.N.A. Młodzi muzycy zaprezentowali entuzjastycznie reagującym widzom przekrojowy zestaw utworów. Nie zabrakło więc doskonale znanych fanom grupy utworów: „Proste słowa”, „Dziki wzrok”, „Ares i Acer” czy wykonanego dwukrotnie „Jest pięknie”. Zespół zagrał też dwie nowe, przygotowane w czasie wakacji kompozycje – „Pożegnanie” i „Niebezpieczna znajomość”. Pomimo tego, że nie obyło się bez wpadek, jak chociażby w „Tak już musi być na świecie” był to udany występ, świadczący o rozwoju zespołu.

- D.N.A. to zespół który ma u nas liczną publiczność – ocenia Bernard Karwowski. Chłopaki grali u nas już kilkakrotnie i za każdym razem pokazują się z bardzo dobrej strony.

Występujący w roli gwiazdy zespół Irena z Warszawy został przyjęty równie gorąco, jak      gospodarze. Po spokojnym, klimatycznym początku („Widzę więcej”, „Fotografie”, „Jeszcze nie teraz”) grupa zagrała znacznie szybciej, z wielką energią i dynamiką. Utwory Ireny bardzo zyskały w wydaniu koncertowym: pomimo ładnych melodii i zapadających w pamięć refrenów był to gitarowy rock w najlepszym wydaniu.
- Lubimy melodie, lubimy je grać. Zwłaszcza w numerach, które można sobie później  w domu zanucić – mówi  perkusista  Janek Pstrokoński. - Na żywo gramy głośniej, bardziej żywiołowo – potwierdza śpiewający gitarzysta, Tomek   Pamrów. - Dajemy się ponieść emocjom i pewnie dlatego wychodzi to ostrzej, niż w studiu – dodaje gitarzysta, Antek Opolski.
Tak więc osoby, które zastanawiały się, co może grać zespół o tak nietypowej jak na rocka nazwie (- Nazwa zespołu wzięła się od nazwy kawiarni, w której akurat siedziałem, gdy był już moment, że nazwa musiała być – wyjaśnia Antek Opolski) straciły resztki wątpliwości, rzucając się w wir zabawy pod sceną. Zespół skupił się na promocji materiału z debiutanckiego, już nagranego, mającego ukazać się w listopadzie albumu. Nie zabrakło jednak utworów z debiutanckiej EPki „Wczesna jesień”: „Co chcesz”, „Nie mówię głośno” i „Dystans”. Pomimo tego, że na scenie nie było klawiszowca zespół poradził sobie z tym problemem, odtwarzając partie instrumentów klawiszowych z samplera, uruchamianego przez perkusistę. Na bis grupa wykonała wielki przebój Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd”. Ta przebojowa kompozycja autorstwa Romualda Lipko z Budki Suflera została bardzo ciekawie opracowana przez młodych muzyków: - To kawał świetnej muzyki, którą przerobiliśmy na swoją modłę – wyjaśnia Janek Pstrkoński. - Podstawą jest to, że riff gitary został przejęty przez bas – dodaje Tomek Pamrów. – Z kolei klawisze zostały zastąpione przez gitarę – uzupełnia Antek Opolski. Struktura piosenki jest taka sama, ale gramy oczywiście trochę szybciej.

Wojciech Chamryk  
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę