Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Po „wyprawkę” tylko do 7 września

Przez najbliższy tydzień rodzice przede wszystkim uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników, które umożliwia rządowy program „Wyprawka szkolna”. Można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości od 180 do 390 zł, ale trzeba spełnić wymagane kryteria i mieć paragon potwierdzający zakup podręczników. Formularze wniosków są w szkoła, tam też trzeba składać wypełnione wnioski.

Pomocą obejmuje się uczniów rozpoczynających naukę w klasach I-III szkoły podstawowej, ale także m.in. w klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, i w klasie III gimnazjum. Programem przede wszystkim adresowany jest do uczniów pochodzących z rodzin ubogich tj. do tych w których dochód netto na jedną osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku nie przekracza 351 zł. Poza tym z pomocy mogą skorzystać także ci nie spełniający tego wymagania jeśli znajduje się w trudnej sytuacji życiowej (np. bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, bezradności w sprawach opiekuńczo – wychowawczych, przemocy w rodzinie, alkoholizmu lub narkomanii, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej). W tym wypadku decyzję podejmuje dyrektor szkoły do której uczęszcza uczeń, przy czym warunkiem odgórnym jest, że może skorzystać z niej może nie więcej niż 10% uczniów którzy otrzymają pomoc.
Pieniądze w wyprawki szkolnej mają być wypłacone do 15 listopada. W latach poprzednich z tej pomocy w Łomży korzystało koło 300 osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę