Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

„Dwójka” bez sali gimnastyczej...

Główne zdjęcie
od lewej: Andrzej Piechociński - naczelnik wydziału oświaty, Mirosława Kluczek - z-ca prezydenta Łomży ds. oświaty, Janusz Krajewski.

Decyzji o wyłączeniu sali gimnastycznej SP nr 2 z użytkowania i jej rozebrani nie ma, ale najprawdopodobniej będzie - mówi zastępca prezydenta ds. oświaty Mirosława Kluczek tłumacząc, że w przesłanej do radnych informacji zdanie to zostało źle sformułowane. - Zabrakło słowa prawdopodobnie – mówi. Niemniej fakty są takie jak wczoraj podawaliśmy. Od 1 września „dwójka” nie będzie miała sali gimnastycznej. - Po dzisiejszej rozmowie z panią prezydent i panem naczelnikiem (wydziału oświaty – dop.red.), zgodnie z ustaleniami, wysłałem pismo do prezydenta w którym zrzekam się zarządu nad salą gimnastyczną – mówi dyrektor szkoły Grażyna Ważna – Zwierzyńska. To oznacza, że decyzję o jej zamknięciu i ewentualnej rozbiórce będzie podejmował prezydent Łomży.

Na specjalnej konferencji prasowej Mirosława Kluczek tłumaczyła, że problem z tą salą ciągnie się latami i ona nie wie, i nie chce się wypowiadać, dlaczego poprzednie władze miasta go nie rozwiązywały. Mówiła, że dzieci z „dwójki” najprawdopodobniej będą mogły korzystać z położonej niedaleko sali  dawnego „Medyka”, która teraz należy do Państwowej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łomży.  Mówiła też  w  ratuszu podjęto już działania które mają doprowadzić do budowy nowej hali widowiskowo-sportowej w pobliżu sąsiedniego II Liceum Ogólnokształcącego, a hali tej mogliby korzystać także uczniowie podstawówki.
- Prace te są na etapie koncepcyjnym – opowiadali obecni na konferencji prasowej urzędnicy, dopytywani o stan zaawansowania tych prac, nie potrafiąc jednocześnie określić kiedy ten etap koncepcyjny miałby się zakończyć.

Podczas tej samej konferencji prasowej wiceprezydent Kluczek mówiła także, iż w związku z niżem demograficznym „w niedługim czasie będziemy się zastanawiać nad korektą sieci szkół w Łomży” zastrzegając jednocześnie, że „na pewno zmiany te nie nastąpią w tym roku szkolnym”.

Prezydent Kluczek nie chciała się odnieść do uwag dziennikarzy, że po zamknięciu i rozebraniu sali gimnastycznej, szkołą ta będzie pierwsza w kolejce do likwidacji. Dodajmy, że Szkoła Podstawowa nr 2 jest najmniejszą podstawówką w mieście.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę