Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dzieci z SP nr 2 nie będą miały sali gimnastycznej

Główne zdjęcie
Sala gimnastyczna przy SP 2

„Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 po otrzymaniu ekspertyzy budowlanej od rzeczoznawcy została wyłączona z użytkowania i zostanie rozebrana.” To zdanie z przekazanej radnym „informacji o przygotowaniu szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012”. W całej 22-stronicowej informacji, podpisanej przez zastępcę prezydenta Mirosławę Kluczek, na ten temat nic więcej nie ma. Ciekawostką jest to, że o tej „decyzji” w szkole dowiedziano się najwyraźniej dopiero po naszych pytaniach... Pytania zaś o to kto i kiedy podjął taką decyzję są tak trudne, że w ratuszu dziś tej informacji nikt nie był w stanie nam udzielić.

Informacja o przygotowaniu szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012
Informacja o przygotowaniu szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2011/2012

Informacja  o przygotowaniu szkół do rozpoczęcia nowego roku szkolnego kilka dni temu została rozesłana do radnych i opublikowana w BIP.  I choć do początku roku szkolnego został raptem tydzień to jedno zdanie z tej informacji wydaje się mieć większe znaczenie, zwłaszcza dla uczniów „dwójki”.
O problemach z salą gimnastyczna przy tej miejskiej podstawówce mówi się od dawna. Od dawna  władze miasta obiecują też, że postarają się coś zrobić. W tegorocznym budżecie miasta zapisano nawet 150 tys. zł „m. in. na opracowanie dokumentacji budowy Hali widowiskowo – sportowej przy II LO i SP Nr 2.” Nikt jednak nie spodziewał się, że na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego ktoś zdecyduje, że „sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 po otrzymaniu ekspertyzy budowlanej od rzeczoznawcy została wyłączona z użytkowania i zostanie rozebrana.”
Ekspertyza, na która powołuje się ratusz do „dwójki” dotarła dzisiaj - w czwartek 25 sierpnia. Dokładnie za tydzień rozpoczyna się rok szkolny. 
- Ekspertyza techniczna budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 została wykonana w czerwcu 2011r. przez rzeczoznawcę budowlanego dr inż. Jerzego Wiensko – podaje Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta.
Jak przekazuje wnioski zawarte w ekspertyzie wskazują, że „stan konstrukcji zagraża bezpieczeństwu – wzmocnienia wymagają filary międzyokienne. Trwa proces odkształcenia fundamentów prowadzący do zniszczenia ściany podłużnej w bliżej nieokreślonym terminie – należy wymienić mur fundamentowy. Należy wykonać instalację wentylacyjną sali gimnastycznej oraz ocieplenie przegród zewnętrznych. Należy ukształtować teren wokół budynku w celu odprowadzenia wody opadowej poza teren budynku.”
- Wg. szacunku rzeczoznawcy, koszt remontu budynku wyniesie ok. 80 proc. wartości budynku, co przy funkcjonalności sali (brak zaplecza socjalnego, nietypowe wymiary) jest kosztem nieuzasadnionym – podaje Sobocińska.
Jak zatem będą wyglądały zajęcia WF-u w tej szkole?
- Osobą odpowiedzialną za organizację zajęć, w tym również wychowania fizycznego, jest dyrektor szkoły i to on podejmie decyzję, gdzie i w jaki sposób te zajęcia będą prowadzone w nadchodzącym roku szkolnym – odpowiada Sobocińska..
Z dyrekcją szkoły nie udało nam się dziś porozmawiać. Teoretycznie dzieci mogą ćwiczyć na zewnątrz jeśli nie będzie padał deszcz albo śnieg. Zimą jest jeszcze szkolny korytarz...

Niestety dopytywania w ratuszu  to „kiedy i kto podjął decyzję iż „sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 (...) została wyłączona z użytkowania i zostanie rozebrana?” oraz” kiedy dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 dowiedziała się o tej decyzji?” wywołują konsternację w ratuszu. Po kilku godzinach od ich zadania dowiedzieliśmy się, że „odpowiedź na poniższe pytanie zostanie udzielona podczas konferencji prasowej” jutro.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę