Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyński sąd: czerwcowe wybory w gminie Stawiski są ważne

Wyniki powtórzonych w czerwcu wyborów samorządowych w gminie Stawiski są ważne - uznał w środę (24.08) Sąd Okręgowy w Łomży. Oznacza to, że oddalając pozwy wyborcze uznał obecny - nowy skład rady miasta i gminy.

Wybory radnych w jednym z okręgów zostały powtórzone po tym, jak sąd sprawdził protest kilku mieszkańców i okazało się, że ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku wyniki wyborów nie zgadzają się z liczbą głosów oddanych na poszczególnych kandydatów. Na podstawie tego wyroku wyniki wyborów w jednym z okręgów zostały uchylone i zarządzono ich powtórzenie.

Te ponowne, czerwcowe wybory, które sprowadziły się do ponownego przeliczenia głosów, nie spodobały się z kolei innym wyborcom. Zwrócili oni uwagę m.in. na to, że ostateczny skład obwodowej komisji wyborczej był ustalany telefonicznie zaledwie na pół godziny przed przystąpieniem do przeliczenia głosów. Sąd uznał jednak, że mimo, iż ordynacja wyborcza została naruszona, nie miało to wpływu na ostateczny wynik wyborów i oddalił te protesty.

Orzeczenie nie jest prawomocne i wnioskodawcy zapowiedzieli od razu, że odwołają się od niego do Sądu Okręgowego w Białymstoku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę