Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Szkolne remonty... także po wakacjach

Na wakacyjne remonty w łomżyńskich szkołach przeznaczono ok. 3,5 mln zł. Już wiadomo, że nie wszystkie prace uda się zakończyć nim dzieci wrócą do szkół. Tak będzie np. w I i III LO. W obu przypadkach szans na to nie ma, bo dopiero teraz ratusz ogłosił przetargi. Jak tłumaczy Anna Sobocińska, jest tak, bo remonty w tych szkołach będą miały większy zakres niż początkowo planowo dzięki oszczędnościom i rządowej dotacji.

W przypadku I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Bernatowicza ogłoszony przetarg dotyczy wymiany kilkudziesięciu okien na parterze, I i II piętrze budynku dydaktycznego. Okna mają być wymienione do połowy listopada. Warto dodać, że właśnie realizowane jest wcześniejsze zlecenie miasta na wymianę 34 okien w tym zabytkowym budynku. Jak podaje rzecznik prasowy prezydenta, drugi przetarg ogłoszono, bo po pierwszym pojawiły się znaczne oszczędności.
- Miasto na wymianę okien miało zabezpieczone w budżecie 215 tys. zł, w tym 30 tys. zł ze środków od wojewody podlaskiego. Po rozstrzygnięciu przetargu udało się zaoszczędzić na inwestycji ok. 95 tys. zł - mówi Anna Sobocińska.
To pozwoliło na zaplanowanie wymiany kolejnej partii okien. Dodatkowo radni Łomży na lipcowej sesji dokonali zmian w budżecie miasta, przekazując m.in. dodatkowe 80 tys. zł na wymianę okien w I LO. Zgodnie z planem, tym razem wymienionych ma być kolejnych 45 okien, ale w dalszym ciągu nie będą to wszystkie okna w budynku. Pozostaje jeszcze około 20., które być może również zostaną wymienione jeśli znowu po przetargu pojawią się jakieś oszczędności.
- Inwestycja znacznie zmniejszy koszty ogrzewania szkoły, poprawi komfort nauki i to jeszcze w nadchodzącym sezonie zimowym – podaje Sobocińska.

Przed zimą, a dokładniej do 30 listopada, ma zakończy się także remont dachu na budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Senatorskiej. Przetarg ogłoszono dopiero wczoraj.
- Jest to związane z otrzymaniem informacji o przyznaniu środków z rezerwy Ministra Edukacji Narodowej - w ramach rezerwy 0,6 proc. m.in. na likwidację skutków klęsk żywiołowych – tłumaczy Sobocińska, podkreślając, że decyzja w sprawie przyznania tych środków dotarła do Urzędu Miejskiego na początku sierpnia.
Dach w III LO trzeba wyremontować, bo „ubiegła zima, i towarzyszące jej obfite opady śniegu, wyrządziła szkody w poszyciu dachu”.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę