Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Obiecywała głosy za pieniądze. Teraz zapłaci grzywnę

Tysiąc złotych grzywny musi zapłacić Danuta K., która w jesiennych wyborach samorządowych w ubiegłym roku obiecywała pomoc w kupieniu głosów kandydatom na miejskich radnych. Zakup jednego głosu za jej pośrednictwem kosztować miał od 20 do 25 złotych.

Trzydzieści "dokupionych" w taki sposób głosów gwarantować miało - według niej - zdobycie mandatu radnego Grajewa. Pechowo dla siebie propozycję taką złożyła kandydatowi na miejskiego radnego z Akcji Wyborczej "Zmiana", Adamowi Mazurkowi, który nagrał tę rozmowę, a następnie przekazał ją organom ścigania.

Według niego i członków jego stowarzyszenia postępowanie powinno być prowadzone w kierunku sfałszowania wyborów w Grajewie. Dlatego przed rozprawą zorganizowali przed sądem pikietę pod hasłem "Żądamy uczciwych wyborów".

Prokurator oskarżył jednak Danutę K. nie o pomoc w fałszowaniu wyników wyborów, a o usiłowanie oszustwa finansowego. Jego zdaniem przewodnicząca jednej z obwodowych komisji wyborczych nie była w stanie - jak obiecywała - pomóc w zakupie ponad 100 głosów w kilku różnych obwodach, a jej działanie prowadziło do wyłudzenia kilkuset złotych od kandydata na radnego.

Sąd podzieli tę argumentację i skazał Danutę K. na tysiączłotową grzywnę uznając, że będzie to dla niej wystarczająca kara. Wyrok nie jest prawomocny.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę