Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Podwyżki dla nauczycieli nie wpłyną na budżet Łomży

W związku z zapowiedzianymi od września 7% podwyżkami wynagrodzenia nauczycieli Łomża nie będzie musiała szukać oszczędności. Choć na ich realizację pójdzie około 3,5 mln zł, to jak zapewnia Anna Sobocińska, rzeczni prasowy prezydenta, „budżet miasta uchwalony 23 lutego 2011 roku zabezpiecza wynagrodzenia nauczycieli zgodnie z zaplanowanymi podwyżkami. (…) Nie przewiduje się dodatkowych środków na zwiększenie wydatków płacowych.”

Zaplanowane w budżecie miasta wydatki na oświatę w tym roku sięgają 95 mln zł. Większość pieniędzy to tzw. subwencja oświatowa, którą miasto otrzymuje ze Skarbu państwa. Pokrywa ona koszty wynagrodzeń i podwyżek dla nauczycieli, a także część kosztów rzeczowych, ale nie pokrywa całości kosztów funkcjonowania jednostek i konieczne jest wsparcie z budżetu miasta.  Jak przekazuje Sobocińska do funkcjonowania oświaty w roku 2011 (bez przedszkoli) z dochodów własnych miasto dokłada kwotę 6.907.345 zł, co w stosunku do subwencji oświatowej (85.965.410 zł) stanowi 7,4 proc. wydatków bieżących szkół i placówek oświatowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę