Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Poszkodowani mogą liczyć na pomoc

Wszyscy mieszkańcy terenów zniszczonych przez nawałnicę otrzymają pieniądze na odbudowę swoich domów. Taką deklarację złożył wicewojewoda podlaski, Wojciech Dierzgowski. Wicewojewoda odwiedził dziś (22.07) wsie w gminie Zbójna, w których burza uszkodziła kilkadziesiąt budynków. "Wszyscy otrzymają pomoc, która pozwoli w krótkim czasie odtworzyć zniszczone budynki" - zapewnił.

Osoby, które chcą ubiegać się o taką pomoc, muszą zgłosić się w najbliższym urzędzie gminy. "Urząd gminy zgłasza to do wojewody, wojewoda powołuje komisję, która szacuje straty. Na podstawie protokołów występujemy o pieniądze" - wyjaśnił wojewoda Dzierzgowski.

Jak zapewnił, powołując się na przykład z 2008 roku, pieniądz powinny trafić do mieszkańców maksymalnie w ciągu trzech miesięcy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę