Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Siedmiu chciało budować w Łomży „Radosne Szkoły”

Firma z Ostrołęki prawdopodobnie zbuduje przy pięciu łomżyńskich podstawówkach place zabaw dla małych dzieci. W miejskim przetargu wystartowało siedem podmiotów, ale w większości przypadków ich oferty zostały odrzucone. Za zbudowanie wszystkich pięciu placów firma PHU Rakoczy z Ostrołęki chce ponad 678 tys zł. Przypomnijmy, że na budowę placów zabaw miasto pozyskało wsparcie rzędu 350 tys zł z rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Nowe place zabaw mają powstać – zgodnie z zamówieniem do 15 września – przy pięciu łomżyńskich podstawówkach: nr 2, 4, 5, 7 i 10. Rząd dopłaca do placów zabaw przy podstawówkach w związku z obniżeniem wieku szkolnego dzieci. I choć w Łomży niewielu decyduje się na posłanie sześciolatka do szkoły. Od września w pierwszych klasach wszystkich miejskich podstawówek będzie tylko 39 sześciolatków, za rok będą posyłanie sześciolatków do szkoły będzie obowiązkowe.
Nowe place zabaw w Łomży nie będą jednak stały puste. W związku z reformą rządową od ubiegłego roku szkolnego w łomżyńskich podstawówkach czasowo przywrócono „zerówki”, w których od września obowiązkowe przygotowanie przedszkolne będzie przechodziło 250 sześciolatków.

Na razie ratusz wybrał tzw. najkorzystniejszą ofertę. Jeśli nie będzie protestów pozostałych firm, które zgłosiły się do przetargu ratusz, ze zwycięzca przetargu podpisze umowę i dopiero wówczas zacznie się budowa placów zabaw.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę