Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Dziesiątka” ucieka

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży podczas tegorocznego sprawdzianu po raz kolejny osiągnęli najlepsze wyniki w mieście. Średnio każdy ze 160 kończąc tę podstawówkę uczniów ze sprawdzianu oceniającego umiejętności pisania tekstu własnego, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce zdobył 29,1 pkt. To o 1,7 pkt. więcej niż średnia w mieście.

Przeprowadzająca sprawdzian w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała m.in. średnie wyniki sprawdzianu z testu z podziałem na poszczególne powiaty i miasta, oraz znajdujące się w nich szkoły.

  1. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży (160 uczniów) 29,1 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa nr 7 im.Adama Mickiewicza w Łomży (121) 28,5
  3. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży (66) 27,7
  4. Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży (135) 26,8
  5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży (67) 25,0
  6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży (72) 24,6

Po raz kolejny potwierdziła się, zasada że lepiej na sprawdzianie wypadają uczniowie z dużych ośrodków niż z małych miejscowości, chociaż po raz kolejny są wyjątki od tej zasady.  Tylko w powiecie łomżyńskim są malutkie szkoły, których uczniowie osiągali średnie imponujące wyniki.
W Szkole Podstawowej w Puchałach to aż 34 pkt, przy czym sprawdzian pisał tu tylko jeden uczeń. Bardzo dobrze wypadły także szkoły w Nadborach (29,3 pkt.) i w Żelechach (29,2 pkt), w których do tegorocznego sprawdzianu przystąpiło po 6 uczniów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę