Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Przedszkolny cennik uchwalony

Po miesiącach przygotowań władzom miasta udało się ustalić nowy cennik opłat za przedszkola. Podczas środowej sesji Rady Miasta uchwała w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych przez miasto Łomża została przegłosowana. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 1 września.

Nowa uchwała jest konsekwencją wprowadzenia w życie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, która ustaliła, że pięciogodzinny czas w przedszkolach przeznaczony na realizację podstawy programowej jest bezpłatny, a każda godzina powyżej ma być płatna. I w Łomży ustalono, że dodatkowa godzina będzie kosztowała 1,80 zł, przy czym radni wprowadzili system ulg dla rodzin wielodzietnych obniżających tę opłatę do 80 grodzy w przypadku drugiego i 40 gr w przypadku trzeciego i kolejnego dziecka.

W uchwale zapisano także że pięciogodzinny bezpłatny czas w przedszkolach obowiązkowo zaczynał się o godz. 8.00, a kończy o 13.00.
- Przy założeniu, że większość dzieci odbieranych z przedszkoli jest pomiędzy godz. 15 a 16. oznacza, że po zmianach opłaty za przedszkola będą mniejsze niż były dotychczas - mówił Janusz Mieczkowski (PiS) przewodniczący Komisji Edukacji, dodając, że w starym cenniku rodzice mieli do wybory pięcio- albo dziesięciogodzinny pobyt dziecka w przedszkolu, a teraz będą płacić tylko za tyle godzin ile faktycznie dziecko spędzi w miejskiej placówce.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę