Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Matura najlepiej poszła w Zambrowie, najgorzej w powiecie łomżyńskim

Główne zdjęcie
Zdawalność matury w 2011 roku w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego.

Największy procentowy udział zdających, którzy otrzymali świadectwa dojrzałości osiągnięto w powiecie zambrowskim – 82% - podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. W województwie wskaźnik ten wyniósł 77%, a w Łomży 78%. Najgorzej wypadły szkoły w powiecie łomżyńskim. Tu świadectwa maturalne odebrało tylko 30% zdających w tym roku maturę. Na terenie OKE w Łomży (województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie) egzamin maturalny zdawali absolwenci w 542 szkołach. Tylko w 19 z nich zdało 100% przystępujących.

Na terenie działania Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży do egzaminu maturalnego w 2011 roku w sesji letniej przystąpiło 29 411 zadających. Co dziesiąty, to absolwent szkoły ponadgimnazjalnej, który zdecydował się rozwiązywać arkusze maturalne po raz kolejny. Och prace sprawdzało i oceniało 2 316 przeszkolonych i wpisanych do ewidencji OKE w Łomży egzaminatorów. Najwięcej z języka polskiego -  625 i z matematyki – 617.

Tegoroczni maturzyści obowiązkowo zdawali egzamin maturalny z: języka polskiego – ustny i pisemny, wybranego języka obcego nowożytnego – ustny i pisemny oraz pisemny egzamin z matematyki. Popularność języka angielskiego, wśród języków obcych nowożytnych zdawanych jako przedmioty obowiązkowe, stale rośnie. W województwie podlaskim wybrało go 84%.
Oprócz przedmiotów obowiązkowych absolwenci mieli prawo przystąpić do egzaminu maturalnego z nie więcej niż sześciu przedmiotów dodatkowych. Najczęściej wybieranym przedmiotem dodatkowym była geografia. Dużą popularnością nadal cieszyły się wiedza o społeczeństwie i biologia.
Na terenie działania OKE w Łomży do sześciu dodatkowych przedmiotów przystąpiło 5 zdających, do pięciu – 62 maturzystów, do czterech – 698 osób, do trzech – 3 120, do dwóch – 6 666, do jednego przedmiotu – 8 303 osoby. Ani jednego dodatkowego przedmiotu nie wybrało 7 424 zdających. W porównaniu z rokiem ubiegłym zmniejszył się odsetek absolwentów zdających maturę tylko z przedmiotów obowiązkowych.

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej, a przystąpili do egzaminu ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych, mają możliwość poprawienia niezdanego egzaminu maturalnego w drugiej połowie sierpnia 2011 roku. Na terenie działania OKE w Łomży wszystkich uprawnionych do egzaminu w sesji poprawkowej jest 4 595 maturzystów (2 157 w województwie podlaskim i 2 438 w województwie warmińsko-mazurskim).


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę