Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Radosna Szkoła” w Łomży będzie dwa tygodnie po wakacjach?

Choć wakacje dopiero się zaczynają do ich końca przy łomżyńskich podstawówkach nie uda się wybudować placów zabaw na które pieniądze miasto pozyskało z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Przetarg na wyłonienie wykonawcy pięciu placów zabaw ogłoszono we wtorek 21 czerwca i zgodnie z nim mają być one gotowe do 15 września.


Na budowę placów zabaw dla najmłodszych dzieci przy pięciu podstawówkach miasto pozyskało ponad 350 tys zł z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Najwięcej pieniędzy – ponad 115 tys zł - ma dostać „dziesiątka”. SP nr 2, 4, 5 i 7 dostaną po około 60 tys zł.

Rząd dopłaca do placów zabaw przy podstawówkach w związku z obniżeniem wieku szkolnego dzieci. Od dwóch lat w Polsce sześciolatki mogą – jeśli tak chcą ich rodzice – chodzić już do 1 klasy szkoły podstawowej, a za rok będzie to już obowiązkiem. Tymczasem w Łomży niewielu decyduje się na posłanie sześciolatka do szkoły. Od września w pierwszych klasach wszystkich miejskich podstawówek będzie tylko 39 sześciolatków.
Nowe place zabaw nie będą jednak stały puste. Od ubiegłego roku szkolnego w łomżyńskich podstawówkach czasowo przywrócono „zerówki”, w których od września obowiązkowe przygotowanie przedszkolne będzie przechodziło 250 sześciolatków.

Oto opisy jak mają wyglądać place zabaw przy poszczególnych łomżyńskich szkołach

Szkoła Podstawowa Nr 2 - ul. Piękna 2 - mały plac zabaw - pow. 230,75 m2.
Zestaw zabawowy składający się z wieży z podestem, zjeżdżalni, rury strażackiej, drabinki metalowej, przeplotni z lin. Do tego trzy huśtawki: na sprężynie tandem, na sprężynie TUBA i podwójna wahadłowa.

Szkoła Podstawowa Nr 4 - ul. Kierzkowa 7 - mały plac zabaw - pow. 240,00 m2.
Zestaw składający się z dwóch wież połączonych mostkiem z lin, trapu wejściowego, zjeżdżalni, ścianki, alpinistycznej, rury strażackiej, huśtawki na sprężynie: tandem oraz TUBA i huśtawka wahadłowa podwójna.

Szkoła Podstawowa Nr 5- ul. Polna 40a - mały plac zabaw - pow. 236,25 m2.
Zestaw składający się z dwóch wież połączonych mostkiem z lin, trapu wejściowego, zjeżdżalni, ścianki, alpinistycznej, rury strażackiej  huśtawki na sprężynie: tandem oraz TUBA i huśtawka wahadłowa podwójna.

Szkoła Podstawowa Nr 7-ul. Mickiewicza 6 - mały plac zabaw - pow. 235,75 m2.
zestaw zabawowy składający się z wieży z podestem, zjeżdżalni, rury strażackiej, drabinki metalowej, przeplotni z lin. Plus huśtawka na sprężynie tandem,  huśtawka na sprężynie TUBA i huśtawka podwójna wahadłowa

Szkoła Podstawowa Nr 10-ul. Niemcewicza 17 - duży plac zabaw - pow. 483,75 m2.
Zestaw składający się z dwóch wież, mostek z lin, trap ruchomy, trapu wejściowego, zjeżdżalni, gry integracyjnej kółko i krzyżyk, zestawu do przewrotów zestaw widokowy z wejściem z lin, tarasem widokowym (opcjonalnie lunety) wielokąt sprawnościowy z linami i rurami strażackimi. Do tego huśtawki na sprężynie: tandem i TUBA, oraz huśtawka wahadłowa podwójna


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę