Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Matematyczne umysły nagrodzone

Główne zdjęcie
Zwyciężczyni Konkursu Joanna Wiszowata (w środku)

Joanna Wiszowata z I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży wygrała pierwszy Łomżyński Konkurs Matematyczny. W nagrodę dostała laptopa. Joanna wyprzedziła dwóch swoich szkolnych kolegów: Borysa Popławskiego i Marka Ogonowskiego. Specjalną Nagrodę Dyrektora Instytutu Informatyki i Automatyki zdobył Dominik Roszkowski z Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. Konkurs zorganizował Instytut Informatyki i Automatyki w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki i Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży.

Konkurs skierowany był głównie do uczniów klas pierwszych i drugich szkół ponadgimnazjalnych w regionie łomżyńskim, jednak wziąć w nim udział mógł każdy, kto chciał sprawdzić swoje możliwości matematyczne. Dwa pierwsze etapy były realizowane za pośrednictwem internetu. Wystarczyło się zarejestrować na stronie konkursu, pobrać zestaw zadań, rozwiązać go i odesłać.  I choć rejestracji dokonało niemal 150 osób, rozwiązane zadania odesłało już tylko 76.
- Jak na pierwszy konkurs, to uważam, że liczba zgłoszeń była duża  - mówił prof. dr hab. Romuald Kotowski z PWSIiP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu.
Najwięcej zgłoszeń – 37 - nadesłali uczniowie łomżyńskiego „pierwszego” ogólniaka, ale dużo – 16 – było także z wysokomazowieckiego liceum. Do finału konkursu doszło 47 osób, przy czym 30 to uczniowie I LO w Łomży, a 9. to uczniowie wysokomazowieckiej szkoły.
- Sukces w konkursie, to radość, satysfakcja, nagrody, ale przede wszystkim potwierdzenie waszych talentów matematycznych – mówiła Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
- Rząd przykłada niezwykle wielka wagę do renesansu nauczania matematyki i nauk ścisłych - mówił poseł Robert Tyszkiewicz, który do Łomży przyjechał z listem od  Katarzyna Hall, Minister Edukacji narodowej, która objęła honorowy patronat nad Konkursem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę