Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

5 milionów złotych na stypendia dla studentów PWSIiP w Łomży

Główne zdjęcie
PWSIiP w Łomży

„Zaprogramuj swoją przyszłość – kierunki zamawiane w Łomży” – to projekt Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, który znalazł się na liście projektów wybranych do realizacji przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „kierunków zamawianych – strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski”. W ramach projektu połowa studentów, którzy zostaną przyjęci na objęte projektem kierunki - Informatyki lub Automatyki i Robotyki - będzie otrzymywać stypendium nawet 1000 zł. miesięcznie!

W tegorocznym konkursie spośród 228 wniosków, które przeszły do oceny merytorycznej, ministerstwo sfinansuje 88.
- Projekt naszej uczelni znalazł się na 36 pozycji listy rankingowej i otrzyma dofinansowanie w kwocie, o jaką wnioskowaliśmy, to znaczy 5 milionów złotych – podaje Ewa Zawłocka z PWSIiP w Łomży.
Stypendium to nie jedyna rzecz na jaką mogą liczyć studenci na tych kierunkach. Ponad to w ramach projektu będą realizowane między innymi takie działania jak: kursy wyrównawcze dla studentów pierwszych lat z matematyki i fizyki,  kursy i staże dające dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia zawodowe.
Zawłocka podkreśla, że doceniony przez ministerstwo projekt obejmuje proces kształcenia pełnego toku studiów, czyli trwa 7 semestrów. 
- Poprzednia edycja realizacji kierunków zamawianych w naszej uczelni rozpoczęła się w roku akademickim 2009/2010. Studenci, którzy są w pierwszej połowie listy ocen, bez względu na średnią, otrzymują stypendia po 1000 zł. I co ciekawe, jeśli ktoś z nich wyjeżdża na studia za granicę w ramach Erasmusa – nie traci tego stypendium o ile jedzie na studia na swoim kierunku – dodaje Zawłocka.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę