Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Gimnazjaliści poznają wyniki

Gimnazjaliści z Łomża z części humanistycznej osiągnęli wynik 26,7, w części matematyczno-przyrodniczej 26,3, a z języka angielskiego 32,0 i są to jedne z najwyższych średni w województwie. - Dziś (15 czerwca 2011 r.) na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży będzie uruchomiony serwis dla gimnazjalistów. Dzięki niemu każdy uczeń, który w kwietniu tego roku rozwiązywał arkusze standardowe, będzie miał dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach – podaje Jolanta Gołaszewska, dyrektor łomżyńskiej OKE.

Egzamin gimnazjalny, w tym roku odbywał się w dniach: 12, 13 i 14 kwietnia, sprawdzał stopień opanowania przez uczniów kończących naukę w gimnazjum wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Wszyscy gimnazjaliści rozwiązywali te same zadania egzaminacyjne. Ich prace były sprawdzane i oceniane przez specjalnie przygotowanych egzaminatorów stosujących jednolite kryteria oceniania.
Średni wynik gimnazjalistów z województwa podlaskiego piszących w pierwszym terminie standardowy zestaw zadań z części humanistycznej to 24,9 pkt., z części matematyczno-przyrodniczej – 24,2 pkt., z języka angielskiego – 28,7 pkt., z języka niemieckiego – 27,7 pkt., z języka rosyjskiego – 34,1. pkt. na 50 pkt. możliwych do uzyskania
- Chociaż średni wynik z części humanistycznej tegorocznych gimnazjalistów jest niższy o prawie 5 punktów od wyniku z ubiegłego roku, nie oznacza to jednak, że tegoroczni gimnazjaliści wypadli na egzaminie słabiej niż ich starsi koledzy – podkreśla Gołaszewska. - Aby porównać wyniki poszczególnych roczników gimnazjalistów lub szkół, należy odnieść się do znormalizowanej skali – staninowej, która co roku jest opracowywana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Skala ta pozwala odnieść np. wynik ucznia lub szkoły do wyników uzyskanych przez wszystkich uczniów lub szkół w kraju.

Wyniki uzyskane przez uczniów na egzaminie gimnazjalnym w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będą wykorzystane w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Wynik egzaminu gimnazjalnego z języków obcych (jeszcze w tym roku) nie jest brany pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę