Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

„Smaczne i zdrowe” gimnazjum w Łomży

Gimnazjaliści z klasy klasy II a łomżyńskiego Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II przygotowali plakat promujący zdrowy styl odżywiania, a teraz będą mogli smacznie i zdrowo gotować w specjalnym samochodzie kuchni. Road Show Truck programu „Jedz smacznie i zdrowo” w czwartek przyjedzie do Łomży. Jest to nagroda przyznana w ramach programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”.

Road Show Truck to samochód z mobilną kuchnią, w którym odbywają się zajęcia dla uczniów prowadzone przez dietetyczkę i kucharza. Na uczniów czeka w nim wiele atrakcji. Podczas interaktywnej lekcji młodzież ma okazję poszerzyć swoją wiedzę o zdrowym i smacznym jedzeniu. Oprócz teorii jest także czas na praktykę. Pod okiem wykwalifikowanego kucharza gimnazjaliści wykorzystują zdobyte wiadomości przy kuchennym stole. Dodatkową niespodzianką jest zabawa w grę wykorzystującą technologię Augmented Reality. Łączy ona obraz rzeczywisty z komputerowymi, wirtualnymi elementami. Ponadto uczniowie mają okazję zważyć się i zmierzyć oraz porozmawiać z dietetyczką i kucharzem. Specjaliści z chęcią odpowiadają na wszelkie żywieniowe pytania i podpowiadają, jak urozmaicić codzienne menu.
Koordynatorką programu „Jedz smacznie i zdrowo” w wyróżnionym gimnazjum jest nauczycielka, Agnieszka Filipiuk. To ona zgłosiła swych uczniów zarówno do programu, jak i konkursu.
- Wizyta mobilnej kuchni to doskonała okazja by przekazać gimnazjalistom niezbędną wiedzę o zdrowym odżywianiu w ciekawej formie – powiedziała pani Ewa Ściana, dyrektorka Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Łomży. - Jestem pewna, że wiedza na temat zdrowego odżywiania, przekazana dzieciom w tak atrakcyjny sposób, długo zostanie w ich pamięci. Nasza szkoła od wielu lat zajmuje się promowaniem zdrowego trybu życia. Jesteśmy jedynym gimnazjum w województwie podlaskim, które otrzymało Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, przyznawany przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. Wyróżnienie w konkursie programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”, to wspaniałe ukoronowanie naszych działań.

W województwie podlaskim w program zaangażowało się 14 szkół. Pierwszym etapem było przeprowadzenie lekcji żywieniowych przez nauczycieli – na podstawie specjalnie przygotowanych dla nich scenariuszy. W takich zajęciach wzięło udział ponad 500 uczniów z 23 klas. Wyróżnienie w postaci Road Show Trucka otrzymały tylko dwie szkoły - poza uczniami z Łomży wygrali gimnazjaliści z Poświętnego.

Jak podają organizatorzy celem programu „Jedz smacznie i zdrowo” jest nauczenie młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania, zachęcanie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania oraz uwrażliwianie na kwestię niemarnowania żywności. Program zorganizowała marka WINIARY, a partnerem społecznym programu jest Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę