Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

O strategii i budżecie

Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia „Strategii promocji gospodarczej Łomży 2005 -2010” i pierwsze czytanie budżetu Łomży na 2005r. - to dwa główne punkty dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomży. Pierwszy dokument określa jak jest i jak powinna byc promowana Łomża, aby w mieście było lepiej, drugi, skąd pozyskiwane i na co będą wydawane pieniądze samorządu w przyszłym roku.

Głównym celem strategii jest poprawa warunków dla wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstw lokalnych i wzrostu zainteresowania inwestorów zewnętrznych Łomżą. Kilkudziesięciostronicowy dokument przygotowali naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Ich zdaniem bedzie to możliwe gdy władze miasta osiagną sukcez we wdrożeniu trzech celów strategicznych: rzetelna informacja, współpraca instytucji na rzecz Łomży i obsługa przedsiębiorców na wysokim poziomie, bo to jest główna kula u nogi blokująca rozwuj miasta.
Radni beda dyskutowac tez nad przyszłorocznym budżetem samorządu. Zgodnie z propozycja prezydenta przychody Łomży w przyszłym roku przekroczą 147 milionów złotych, a wydatki 169 milionów złotych. Projekt zakłada zaciągnięcie ponad 25 milionów złotych pożyczek i deficyt w kasie miasta sięgający 3 mln. zł.

zobacz:
Strategia promocji gospodarczej Łomży 2005-2010
Inwestycyjno-administracyjny wzrost i kulturalny spadek

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę