Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jubileusz „Agrobiznesu”

Główne zdjęcie
Prof. Roman Engler

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży w sobotę obchodziła jubileusz 15-lecia działalności. WSA została założona w 1996 roku. Początkowo studentów kształciła w szkole w Marianowie i tylko na kierunku rolnictwo. Do Łomży przeprowadziła się po tym jak w grudniu 1997 roku szkołą otrzymała od władz miasta budynek, dawny biurowiec Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Narew”. Od początku rektorem WSA jest prof. Roman Engler, który podczas uroczystości został odznaczony przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego złotym Medalem za Długoletnią Służbę, który przyznawany jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Uroczystości jubileuszowe odbywały się w hali sportowej WSA, podobnie jak główna siedziba i główna aula uczelni, powstała ona w budynkach po dawnej łomżyńskiej „bawełnie”. Wśród kilkuset gości byli przedstawiciele władz państwowych, kościelnych i samorządowych wszystkich szczebli, posłowie,reprezentanci instytucji, przede wszystkim związanych z rolnictwem, kadra profesorska i studenci. W trakcie uroczystości rektor uczelni, prof. Roman Engler, wręczył przyznany przez senat uczelni, honorowy tytuł Honorowego Prorektora prof. dr hab. Mirosławowi Łagunie, który był pierwszym Prorektorem WSA.
- Dziękuję Panu profesorowi za fundamenty na których budujemy i będziemy budować nasza uczelnię – mówił rektor.
- Najbardziej cieszę się z opinii którą Wyższa Szkoła Agrobiznesu ma w Łomży regionie – mówił profesor łaguna dziękując za przyznany honorowy tytuł, i podkreślał, że prorektorem WSA był przez osiem lat.
W trakcie uroczystości wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski wręczył przyznane przez prezydenta kilku wykładowcom i osobom związanym zawodowo z WSA złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę. Specjalne wyróżnienia pracownikom uczelni wręczył także rektor, po czym dyplomy ukończenia uczelni  odebrali tegoroczni absolwenci Agrobiznesu.
Dziś uczelnia kształci studentów nie tylko na pierwotnym kierunku: Rolnictwo - studia inżynierskie i magisterskie, a le także na kilku innych: Bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia (licencjackie), Budownictwo I stopnia (inżynierskie), Informatyka I stopnia (inżynierskie), Towaroznawstwo I stopnia (inżynierskie), Pielęgniarstwo stacjonarne i niestacjonarne I stopnia (licencjackie) i Edukacja Techniczno Informatyczna (inżynierskie).

230804070022.gif
Foto: Prof. Roman Engler
Foto: Prof. Roman Engler
Foto: Prof. Roman Engler i prof. dr hab. Mirosław Łaguna
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Prof. Roman Engler i dr hab. Robert Charmas
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę