Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Przedszkolna „matematyka na wesoło”

Konkurs matematyczny odbył się w piątek w Przedszkolu Publicznym Nr 9 w Łomży. Trzyosobowe drużyny 5 i 6-latków mierzyły się z matematycznymi łamigłówkami daleko wybiegającymi poza podstawę programową wychowania przedszkolnego. Liczyło się bezbłędne wykonywanie zadań, ale także czas. Przedszkolaki walczyły o dyplomy dla swojej grupy, a także o słodkie co nieco.

Tren rok ministerstwo edukacji ogłosiło Rokiem Odkrywania Talentów... wszelkiego rodzaju. W PP nr 9 poszukiwano tych matematycznych. W specjalnym konkursie udział wzięli przedstawiciele czterech najstarszych grup. Wśród dopingu rówieśników przedstawiciele grup prezentowali swoje umiejętności logicznego myślenia, współpracy w zespole oraz umiejętności liczenia, rozwiązywania zadań i zagadek matematycznych. Trzyosobowe drużyny musiały wykonać osiem zadań m.in. „Wstaw brakujące cyfry”, „Uzupełnij rysunek figurami geometrycznymi”, „Sudoku”, „Coraz więcej”, „Ile – tyle”.
Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyła gr. VII reprezentowana przez Natalię Dobrowolską, Julię Kołodziejczyk i Huberta Sierzputowskiego.

Jury gratulując przedszkolakom zaangażowania, stwierdziło jednomyślnie, że dzieci posiadają dużą wiedzę i umiejętności matematyczne, gdyż treści zadań wykraczały poza podstawę programową wychowania przedszkolnego. Zainteresowanie matematyką i „wykryte talenty” w tym kierunku powinny być rozwijane w dalszej edukacji szkolnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę