Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Dzień Dziecka z Biblioteką

Ponad 50 osobowa grupa dzieci: maluchy uczęszczające na czwartkowe spotkania „Czytanie na śniadanie” oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 2 i z Przedszkola Niepublicznego „Mały Artysta” miały Dzień Dziecka w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Wspólną zabawę poprowadzili aktorzy białostockiego Teatru „Narwal”. Nie zabrakło konkursów, zabaw ruchowych, tańca i wspólnego śpiewania, a cała impreza zakończyła się pałaszowaniem smakowitych łakoci.

Dwaj aktorzy Teatru Narwal, specjalizującego się w spektaklach i zabawach dla dzieci od razu nawiązali świetny kontakt z dziećmi. Jacek Placek i Krzysiek Misiek  stworzyli specjalny program dostosowany do przebiegu czwartkowego spotkania, wcielając się
w postacie z różnych bajek i prawdziwych wodzirejów. Najmłodszym spodobały się najbardziej zabawy taneczne, zabawy z gazetami oraz śpiewanie popularnych piosenek, znanych z programów telewizyjnych, bajek i filmów dla dzieci. Nieco starsi zdecydowanie woleli zabawy ruchowe, w których mogli wykazać się refleksem i sprawnością, także taneczną. Dużą popularnością cieszyła się też zabawa na wykonanie najpiękniejszego stroju z gazet -  modelami były dzieci, projektantami zaś ich opiekunowie, którzy wykazali się ogromną fantazją, co widać na zdjęciach. Godzina spędzona na wspaniałej zabawie upłynęła bardzo szybko, wiele dzieci nie kryło rozczarowania, że to już koniec. Pracownicy Biblioteki planują już  jednak kolejne atrakcje dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Maluchy, które nie chodzą jeszcze do przedszkola mogą  uczęszczać na cotygodniowe  spotkania „Czytanie na śniadanie”, które odbywają się w każdy czwartek o godzinie 10.00. Dla dzieci starszych przeznaczone są zajęcia sobotnie w godzinach 11.00 – 13.00. Wtorek to nauka języka angielskiego – English is fun o godz. 15.00, zaś w czwartek o 15.00 w bibliotece spotykają się miłośnicy Scrabble.
Na wakacje planowane są zajęcia „Lato z biblioteką”, które będą się odbywać we wtorki, będzie też kontynuowana czwartkowa akcja „Czytanie na śniadanie” dla najmłodszych.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Oddział dla Dzieci MBP

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę