Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

PWSIiP i certyfikat

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymała tytuł „Uczelnia Liderów”. Dr hab. Robert Charmas, rektor łomżyńskiej uczelni, dziś w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odebrał certyfikat poświadczający przyznanie tytułu. To pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Fundację na Rzecz Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Patronat nad nim objął Parlament Europejski i prof. Jerzy Buzek, przewodniczący PE... Za certyfikat PWSIiP zapłaciła 1.850 zł netto.

Konkurs adresowany jest do szkół wyższych, które starają się kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, kreatywnych, innowacyjnych, twórczych. Jak podają organizatorzy, o certyfikat „Uczelnia Liderów” mogły ubiegać się uczelnie łączące dbałość o jakość kształcenia z edukacją praktyczną studentów, akcentujące potrzebę prowadzenia studiów w taki sposób, by jak najpełniej przygotowywały one absolwentów do przyszłej pracy i kariery zawodowej.
Certyfikaty „Uczelnia Liderów” przyznawane są przez komisję konkursową, która ocenia ankiety wypełnione i nadesłane przez szkoły wyższe. Jej przewodniczącym był prof. zw. dr hab. Dariusz Rott – członek Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej.
- Otrzymanie tytułu „Uczelnia Liderów” jest wielkim wyróżnieniem i wszyscy możemy być z tego dumni! - czytamy w przesłanej nam informacji z uczelni.

Certyfikat PWSiiP kosztował 1.850 zł netto
Na stronie stronie internetowej organizatora Konkursu czytamy:
(...)Komisja konkursowa ocenia uczelnie życzliwie i przyjaźnie, starając się docenić wysiłki na rzecz kształcenia dla rynku pracy.(...)
Przyznanie szkole wyższej certyfikatu „Uczelnia Liderów” wiąże się z koniecznością dokonania opłaty za udział w konkursie i procesie certyfikacji. Uwaga! Uczestnicy wnoszą opłaty wyłącznie w przypadku pozytywnego wyniku Konkursu i otrzymania wyróżnienia oraz certyfikatu – uczelnie, które nie uzyskają certyfikatu, nie ponoszą kosztów udziału w projekcie (środki z opłat przeznaczane są bowiem głównie na organizację Gali Finałowej i promocję laureatów Konkursu).
Uczestnik Konkursu, któremu zostało przyznane wyróżnienie i certyfikat, zobowiązany jest do uiszczenia jednorazowej opłaty za udział w Konkursie w kwocie 1.850 zł netto(...)

I jeszcze trochę prześmiewczo...
Uwaga samorządowcy. Rusza konkurs i program certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji” współorganizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Patronat nad konkursem sprawuje Parlament Europejski... Uczestnik Konkursu, któremu zostało przyznane wyróżnienie i certyfikat, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za udział w Konkursie w kwocie:
2.800 zł netto -  gmina do 20.000 mieszkańców
3.500 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców od 20.001 do 50.000
4.300 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców od 50.001 do 100.000
5.200 zł netto - gmina o liczbie mieszkańców powyżej 100.000
4.450 zł netto - powiaty


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę