Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Tańczyli w Łomży

Niemal 300 par młodych tancerzy rywalizowało w sobotę na parkiecie sali sportowej SP nr 10 w Łomży. To właśnie tu odbyły się V Dziecięca Gala Taneczna i XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży”. Łomżę na Turnieju reprezentowało 30 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Dwie z nich otrzymały awans do wyższych klas: Daniel Gosiewski i Martyna Dąbrowska - awans do klasy C, a Damian Ustaszewski i Amanda Darmetko awans do klasy A w stylu latynoamerykańskim

V Dziecięca Gala Taneczna rozpoczęła się o godzinie 9.00. Na samym początku zaprezentowały się przedszkolaki oraz klasy taneczne z Łomży. Po godzinie 11.00 do rywalizacji przystąpiły pary Hobby w kategoriach 10-11 G ,H i F, 12-13 G i F i powyżej 14 lat F, z Łomży, Giżycka, Ełku, Augustowa i Białegostoku.
O godzinie 14.00 rozpoczął się XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomża” W Turnieju wystartowało 95 par w 8 kategoriach sportowych
12-13 lat kl. E, D, 14-15 lat kl D, C i pow. 15 lat kl. E, D, C, B z 15 klubów tanecznych z 12 miast Polski m.in. z Warszawy, Białegostoku, Iławy, Elbląga, Olsztyna, Ostrołęki, Augustowa, Kętrzyna, Lublina, Giżycka oraz Łomży.
Zmagania par oceniała ośmioosobowa komisja sędziowska: Mariusz Korzeb (Olsztyn - sędzia główny), Wojciech Świech (Łódź), Paweł Tomalczyk (Gdynia), Andrzej Łukomski (Radom), Krzysztof Kulig (Olsztyn), Krzysztof Byszewski (Białystok), Tomasz Reindl (Warszawa) i Jacek Baczewski (Łomża)

WYNIKI TURNIEJU:
W I Bloku tanecznym o godz:14.00

12-13 lat klasa E
I miejsce Smarżewski Łukasz, Rutkowska Anita – Kadryl Białystok
IV miejsce Dominik Lewko Natalia Dąbrowska – Akat Łomża

14-15 lat klasa D
I miejsce Krakowiecki Sebastian, Mariola Orzoł- Akat Łomża
III miejsce Gliński Hubert, Grala Karolina- Akat Łomża

14-15 C tańce standardowe
I miejsce Bartnikowski Michał, Nyt Katarzyna – Muza Olsztyn
V miesjce Chojnowski Bartosz, Kiersztan Adrianna - Akat Łomża

14 -1 5 C tańce latynoamerykańskie
I miejsce Krygiel Piotr, Matyszczyk Małgorzata – Promenada Augustów
II miejsce Chojnowski Bartosz, Kiersztan Adrianna - Akat Łomża

Powyżej 15 lat klasa e
I miejsce Siwik Damian, Ewelina Godlewska - Akat Łomża
III miejsce Kukliński Hubert, Dominika Domitrz - Akat Łomża

W III Bloku o godzinie 18.00 odbyła się Gala Taneczna turnieju.

12-13 lat klasa D
I miejsce Jasińśki Jakub, Czerwińska Żaneta – Promenada Olecko
II miejsce Dzwonkowski Mateusz, Brulińska Dagmara- Akat Łomża
VI miejsce Jakub Szymański, Kamila Wronowska - Akat Łomża

Powyżej 15 lat klasa D
I miejsce Daniel Gosiewski, Martyna Dąbrowska- Akat Łomża

Powyżej 15 lat klasa C tańce standardowe
I miejsce Szeszko Maciej Movsisyan Rozanna – Tęcza Białystok

Powyżej 15 lat klasa C tańce latynoamerykański
I miejsce Kluź Igor, Nietupska Magda – Progress Warszawa
IV miejsce Paweł Truchel Justyna Zaniewska Akat Łomża
Powyżej 15 lat klasa B tańce standardowe
I miejsce Habedank Maciej , Szostek MONIKA – Estela Olsztyn
III miejsce Krzysztof Długozima, Klaudia Kukowska- Akat Łomża
IV miejsce Ustaszewski Damian, Darmetko Amanda- Akat Łomża

Powyżej 15 lat klasa B tańce latynoamerykański
I miejsce Perzanowski Jakub , Zacharzewska Katarzyna –Fan Ostrołęka
III miejsce Ustaszewski Damian, Darmetko Amanda- Akat Łomża

V Dziecięca Gala Taneczna
Kategoria 10-11 lat klasa G
I miejsce Patryk Sobczyński , Joanna Pogroszewska – Akat Łomża
II miejsce Kamil Lewicki, Maja Skawska– Akat Łomża
III miejsce Piotr Kuligowski, Sylwia Rutowska –Prestige Mońki

Kategoria 10-11 lat klasa H
I miejsce Hubert Kamiński, Joanna Krysiak– Akat Łomża
II miejsce Mateusz Żebrowski, Klaudia Ramotowska– Akat Łomża
III miejsce Hubert Kozikowski, Wiktoria Koźlicka– Akat Łomża

Kategoria 12-13 lat klasa G
I miejsce Jakub Patejuk, Emilia Rawłuszko - Czar Par Giżycko
II miejsce Mateusz Konopka, Anna Stypiczyńska– Akat Łomża
III miejsce Kamil Lewicki, Karolina Poliszkiewicz– Akat Łomża

Kategoria 12-13 lat klasa F
I miejsce Patryk Łępicki, Paulina Korytkowska– Akat Łomża
II miejsce Piotr Zakrzewski, Julia Wiszowaty – Czar Par Giżycko
III miejsce Tomasz Śliwecki, Natalia Klej– Akat Łomża

Kategoria Powyżej 14 lat klasa F
I miejsce Michał Jagielski, Kinga Wiśniewska– Akat Łomża
II miejsce Aleksander Grzeszczuk, Zuzanna Kruszewska– Akat Łomża
III miejsce Wiktor Możarowski, Paulina Łażewska– Akat Łomża

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę