Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Ostatnie dni na wybór szkoły

Do piątku uczniowie kończący gimnazja muszą wybrać szkołę w której chcą kontynuować naukę. W Łomży nabór odbywa się za pomocą specjalnego elektronicznego systemu dzięki czemu widać „jak na dłoni” które szkoły cieszą się wzięciem, a które nie. Na razie najpopularniejsze jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, gdzie już dziś wskazujących tę szkołę jako szkołę pierwszego naboru jest blisko dwa razy więcej niż miejsc w klasach pierwszych. Na drugim biegunie znajduje się Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, gdzie chętnych (tych z pierwszego naboru) jest jak na lekarstwo. W pięciu klasach Technikum Nr 9 naszykowano 160 miejsc, a chętnych jest tylko 21.

Wybierając szkołę uczeń wskazuję trzy: pierwszego naboru, w której chce się uczyć, drugą w której mógłby się znaleźć gdyby nie udało się dostać do tej pierwszej, i trzecią „ostatnią deskę ratunku”...  W Łomży, poza II LO, są jeszcze tylko dwie klasy które już mają nadkomplet chętnych – to I ALO w VI Liceum Ogólnokształcącym, i I TA Technikum Nr 6 (czyli w popularnym „Ekonomiku”.
Problemów z naborem nie powinny mieść także I LO (Bernatowicz) jak i III LO przy ul. Senatorskiej. W „pierwszym” jest już 170 chętnych na 176 miejsc, którzy wpisali to liceum na a pierwszym miejscu listy preferencji, w „trzecim” jest takich 182 uczniów na 244.
Po kilka wolnych miejsc pozostało jeszcze w Technikum Weterynaryjnym (Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7) gdzie dziś jest 53 chętnych na 60 miejsc, oraz w klasie 1 S Technikum Nr 5 (Technik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5) gdzie na 32 miejsca już zgłosiło się 27 kandydatów.


Ważne terminy
03 czerwiec 2011 - Przyjmowanie podań w szkołach ponadgimnazjalnych (koniec)

27 czerwiec 2011 godz. 12:00 - Przyjmowanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum oraz kopii zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanych z OKE, poświadczonych przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył oraz innych wymaganych przez szkoły dokumentów i zaświadczeń uwzględnianych w punktacji.

28 czerwiec 2011 godz. 15:00 - Ogłoszenie listy kandydatów do szkoły na podstawie wyników rekrutacji.

30 czerwiec 2011 godz. 15:00 - Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

Nabór uzupełniający – składanie dokumentów od 4 do 5 lipca 2011.

05 lipiec 2011 godz. 15:00 - Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły ponadgimnazjalnej.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę