Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyński „Plastyk” wśród najlepszych

Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży znalazło się na 6 miejscu w kraju w rankingu szkół plastycznych. Powstał on na bazie VI ogólnopolskiej edycji przeglądów prac rysunku, malarstwa i rzeźby uczniów szkół plastycznych, w trakcie których rywalizowali uczniowie z 54 szkół plastycznych z całej Polski. Szósta pozycja łomżyńskiego „Plastyka” to najlepszy wynik w historii szkoły.

Gospodarzami czterech tegorocznych makroregionalnych spotkań były Zespoły Szkół Plastycznych z Katowic, Kielc, Warszawy i Gdyni – Orłow. Przywiezione na przeglądy, oraz te realizowane podczas ich trwania, prace oceniała komisja powołana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, złożona z profesorów Akademii Sztuk Pięknych z Gdańska, Krakowa, Poznania i Warszawy. W tak powstałym „rankingu” szkół najwyższą notę uzyskało Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, w następnej kolejności były szkoły z Zamościa, Koła, Koszalina i Warszawy. Liceum Plastyczne im. W. Kossaka z Łomży sklasyfikowane zostało na 6 pozycji i jest to najlepszy w historii szkoły wynik. Dodatkowo uczennica łomżyńskiego „Plastyka” Aleksandra Sacharczuk przygotowywana w pracowni rzeźby prowadzonej przez Adama Tymińskiego uzyskała najwyższy w kraju wynik za rzeźbę. Dzięki temu znalazła się w grupie 20 finalistów, która w połowie czerwca spotka się na warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich.
Ocena obejmująca dokonania w ramach tych warsztatów oraz autoprezentacja połączona z rozmową kwalifikacyjną w zakresie zdolności intelektualnych i artystycznych pozwoli wyłonić kandydatów, którym zostaną wręczone indeksy na poszczególne Akademie Sztuk Pięknych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę