Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

MALUCH nie dla nas...?

Blisko 3,2 tys. miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych i u opiekunów dziennych powstanie dzięki dotacjom z rządowego programu „Maluch”. Program ten ma wspierać gminy w tworzeniu placówek dla dzieci do lat 3. Wystarczyło tylko chcieć... i wystąpić do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej po dotację. Okazuje się, że z województwa podlaskiego zgłosiły się tylko trzy samorządy.

Na początku kwietnia weszła w życie tzw. ustawa żłobkowa, która wprowadziła nowe formy opieki nad małymi dziećmi - oprócz żłobków, również kluby dziecięce i opiekunów dziennych. Uprościła zasady zakładania żłobków, które przestały być zakładami opieki zdrowotnej. Żłobki i inne formy opieki podlegają resortowi pracy, a nie jak wcześniej - Ministerstwu Zdrowia. Wprowadzeniu ustawy towarzyszy resortowy program „Maluch”, na którego realizację w tym roku przeznaczono 40 mln zł.
Jak poinformowało ministerstwo w postępowaniu konkursowym wyłoniono 111 ofert, na łączną kwotę 15.197.273 zł. Ze względu na rodzaj przedsięwzięcia 24 oferty dotyczą budowy lub zakupu lokalu (budynku), 63 oferty zakładają adaptację lokalu (budynku), a 97 projektów zakłada przeznaczenie środków na wyposażenie, przy czym część projektów uwzględniała jednocześnie różne rodzaje przedsięwzięć (np. adaptację i wyposażenie).

Ministerstwo podkreśla, że pieniądze dostały wszystkie podmioty które złożyły wnioski. Z województwa podlaskiego zgłosiły się tylko trzy samorządy: Siemiatycze, Sokółka i Suwałki. W tych miastach powstanie ponad 140 nowych miejsc w żłobkach. Najwięcej – 72 w Suwałkach, a miasto na „Żłobek Miejski w Suwałkach” otrzymało  278 tysięcy 884 złote dotacji.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę