Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 11 sierpnia 2022 napisz DONOS@

W Łomży niewielu chce posyłać sześciolatki do szkoły

Zaledwie 39 sześciolatków od 1 września 2011 roku rozpocznie naukę w pierwszych klasach łomżyńskich szkół podstawowych. Rodzice dzieci niechętnie posyłają je do szkół, mimo że taka możliwość istniej już od dwóch lat, a za rok obowiązkowo wszystkie sześciolatki będą musiały już iść do podstawówek.

Jak podaje Łukasz Czech z ratusza najwięcej sześciolatków od września  zacznie naukę w Szkole Podstawowej nr 10. Będzie ich tu 19.
Nie dysponujemy informacją, czy szkoła zamierza utworzyć dla nich oddzielną klasę – podaje Czech.
W pozostałych szkołach sześciolatki w pierwszej klasie znajda się na pewno z siedmiolatkami, bo w każdej z nich jest ich zdecydowania za mało aby myśleć o tworzeniu oddzielnych klasy.  
Do klas pierwszych w szkołach: „dwójce”, „czwórce” i „piątce” zgłoszono po dwóch sześciolatków, w SP nr 9 jest ich czworo, a w SP 7 – dziesięcioro.  
Większą popularnością cieszą się szkolne „zerówki” na których reaktywację samorząd miasta zdecydował się przed rokiem. W zerówkach w sześciu łomżyńskich podstawówkach w sumie w ma znaleźć się 250 sześciolatków.
Reszta rodziców dzieci skorzystała z nadarzającej się – niestety już po raz ostatni - okazji i pozostawiał swoje pociechy w przedszkolach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę