Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Uczelnie łomżyńskie spadły...

Uczelnie z Warszawy i z Krakowa są bezkonkurencyjne. „Rzeczpospolita” i „Perspektywy” po raz kolejny opublikowały Ranking uczelni wyższych w Polsce. W rankingu są także uczelnie z Łomży. Wszystkie one spadły w porównaniu z ubiegłorocznymi pozycjami. „To zestawienie pokazuje mocne strony szkół w danej dziedzinie, a dzięki temu ułatwia kandydatom dokonanie najlepszego wyboru” – podają organizatorzy najbardziej prestiżowego z rankingów uczelni.

„Ranking pozwala kandydatom na studia spojrzeć na uczelnie z różnych stron” – twierdzą jego twórcy. Uczelnie porównywano w kilku rodzajach: akademickie, niepubliczne magisterskie, niepubliczne licencjackie, wyższe szkoły zawodowe. W tym pierwszym najważniejszym rankingi drugi rok z rzędu lepszy okazał się Uniwersytet Warszawski (wskaźnik rankingowy 100), tylko o pół kroku za nim jest Uniwersytet Jagiellonski (wskaźnik – 99,71). Trzecią lokatę zajęła Politechnika Warszawska (wskaźnik – 85,52), która przez ostatnie dwa lata była tuż za podium, na czwartym miejscu.
W tej kategorii z regionu najwyżej – na 12. miejscu – jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, a na 50 - Uniwersytet w Białymstoku.
Wśród 101 ocenianych niepublicznych uczelni magisterskich tradycyjnie pierwsze miejsce zajmuje Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Łomżyńska  Wyższa Szkoła Agrobiznesu jest na 23. miejscu, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego roku o 8 miejsc.
W rankingu niepublicznych uczelni licencjackich (inżynierskich) 2011 roku, na 50 badanych 37. miejsce zajęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego w Łomży. To także spadek w stosunku do lat ubiegłych.  Przed rokiem „Jański” był 22, a dwa lata temu 8.
Ranking państwowych wyższych szkół zawodowych obejmował 25 uczelni, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Łomży zajęła 7 miejsce. W stosunku do poprzedniej edycji to spadek o jedna lokatę. Łomżę wyprzedziła szkoła z Suwałk.

Spadliśmy o jedno miejsce w stosunku do ubiegłego roku, ale w tych szczególnie ważnych punktowanych obszarach odnotowaliśmy duży wzrost w stosunku do ubiegłego roku – podaje Ewa Zawłocka z PWSIiP w Łomży. - Prestiż uczelni, oceniany przez reprezentantów polskiej kadry akademickiej, z ubiegłorocznego 0 wzrósł do blisko 10 punktów. To duży sukces, szczególnie na tle wielu uczelni, które funkcjonują w Polsce od ponad 10 lat, a otrzymały w tym zakresie 0 punktów. O ponad 10 punktów wrosła nasza pozycja w zakresie posiadanych uprawnień do prowadzenia kierunków, a aż o blisko 40 w zakresie rozwoju kadry własnej, co świadczy o dynamicznym rozwoju uczelni. Bardzo poprawiła się także ocena naszej bazy dydaktycznej, także przypadającej na jednego studenta i zbiorów bibliotecznych. W ubiegłym roku bazę oceniono na 46 punktów -- w tym na 81,22, a zbiory biblioteczne "skoczyły" z 16 punktów na blisko 50!.
Tegoroczny ranking pokazuje, jak małe różnice są pomiędzy uczelniami I. dziesiątki. O miejscu w nim decydują dziesiętne punktu. To wyzwanie dla nas na następne lata –
dodaje.

 

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę