Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Studium Życia Rodzinnego będzie w Łomży

W Instytucie Teologicznym w Łomży od października ruszy Studium Życia Rodzinnego. - Skierowane jest ono do małżeństw z różnym stażem, które chcą poszerzyć swoją wiedzę nt. sakramentu małżeństwa, pragną pogłębić swoją więź, nauczyć się autentycznego dialogu oraz chcą, aby ich związek stawał się coraz bardziej pełny, owocny i szczęśliwy – mówi Ks. Jacek Kotowski przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Łomży.

Studium Życia Rodzinnego będzie  naukowym zapleczem dla różnych form przygotowania do małżeństwa, duszpasterstwa rodzin i poradnictwa małżeńsko-rodzinnego. Z zajęć korzystać mogą także narzeczeni, przygotowujący się do wstąpienia w związek małżeński oraz osoby, które chcą dowiedzieć się ważnych i praktycznych rzeczy nt. małżeństwa i rodziny.
- Proponujemy wiele ciekawych i praktycznych tematów przydatnych małżonkom – mówi ks Kotowski, podkreślając, że zajęcia prowadzić będą fachowcy.
Wśród nich jest m.in. ks. bp Stanisław Stefanek, o. prof. Kazimierz Lubowicki (prorektor PWT, teolog duchowości małżeńskiej) z Wrocławia, Jacek i Jadwiga Pulikowscy (profesor Politechniki, pracownik poradni rodzinnej, autor wielu książek nt. małżeństwa) z Poznania, dr Tadeusz Wasilewski (ginekolog-położnik) z Białegostoku, dr Bożena Florczyk (neonatolog) z Łomży i wiele innych osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin.
Wśród poruszanych zagadnień będzie teologia małżeństwa i rodziny, ale także kwestie komunikacji w małżeństwie i rodzinie, rozwiązywanie konfliktów, czy relacje z teściami. Najwięcej zajęć  pochłonie „odpowiedzialne rodzicielstwo”. Wykładowcy będą mówić o naturalnym planowaniu rodziny NPR, o prokreacji wspomaganej medycznie, antykoncepcji i wczesnoporonności, a także o życiu prenatalnym dziecka, porodzie i karmieniu piersią.
- Małżonkowie, którzy mają małe dzieci i na czas zajęć nie mają ich z kim zostawić, mogą to zrobić w Przedszkolu u Sióstr Służek przy ulicy Radzieckiej w Łomży – dodaje ks Kotowski. - Siostry będą czekać na dzieci od godziny 8.00 rano, alda dzieci przewidziane są posiłki.
Chęć zostawienia dziecka w Przedszkolu należy wcześniej zgłosić u organizatorów. Same zapisy do Studium ruszą dopiero po wakacjach. Zapisywać się będzie można Wydziale Duszpasterstwa Rodzin łomżyńskiej Kurii począwszy od 6 września. Jak podaje ks Kotowski będzie 10 spotkań po 8 godzin, raz w miesiącu - w soboty.  Koszt uczestnictwa w Studium to 500 zł od małżeństwa, i 300 zł od jednej osoby. Ukończenie Studium uprawniać będzie do podjęcia pracy w Parafialnej Poradni Życia Rodzinnego.
Więcej informacji na temat Studium można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin, Kuria Diecezjalna Łomżyńska, ul. Sadowa 3, tel. 864734622 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 – 13.00).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę