Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Matury czas zacząć

Główne zdjęcie
III LO w Łomży

Tradycyjnie na początek pisemny język polski... W środę o godz. 9. absolwenci szkół średnich zaczną zadawać maturę. W sumie każdy maturzysta musi napisać trzy egzaminy pisemne – polski, matematyka i język obcy, do tego zdać ustnie język polski i język obcy, a także - w zależności od zainteresowań i wymogów przyszłych studiów - może jeszcze zaliczać pisemne egzaminy z przedmiotów dodatkowych - maksymalnie z sześciu. Tylko w Łomży do matury przystępuje dziś blisko dwa tysiące osób. Maturalny maraton zakończy się 27 maja.

W tym tygodniu trzy egzaminy pisemne obowiązkowe. Dziś polski, jutro matematyka, a w piątek egzamin z języka angielskiego - najczęściej wybieranego języka obcego. Później – zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjna, bo matura to egzamin zewnętrzny i w całej Polsce we wszystkich szkołach testy wyglądają tak samo i muszą być przeprowadzane tego samego dnia o tej samej godzinie - egzaminy pisemne dodatkowe, które także można zdawać na poziomie podstawowym i trudniejszym - rozszerzonym. O tym, co chcą zdawać i na jakim poziomie, maturzyści zdecydowali wcześniej, wypełniając odpowiednie deklaracje. Od kilku lat tendencja wśród maturzystów jest niezmienna - najczęściej stawiają na: geografię, wiedzę o społeczeństwie, biologię i historię. W przypadku języków obcych najpopularniejszy jest angielski, tuż za nim niemiecki, potem rosyjski.
O tym, jak im poszło wszyscy, maturzyści dowiedzą się pod koniec czerwca. Ci, którym na maturze się nie powiedzie, będą mieli szansę na poprawkę już w sierpniu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę