Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

(współ)Pracowali..., ale także bawili się

Budowali budki lęgowe dla ptaków, schronienia dla sowy i nietoperza, odnawiano „hotel” dla owadów oraz sadzono drzewa... Uczniowie łomżyńskiej „Drzewnej” przez dziesięć dni pracowali w Niemczech. Ich wyjazd to efekt wymiany młodzieży polsko-niemieckiej, która między łomżyńską „Drzewną” a szkołą w Billberge trwa od 1998r.

Było to już czternaste spotkanie uczniów obu krajów.  Dziesięciodniowy pobyt za granicą,  tak jak i wszystkie wcześniejsze spotkania, polega na wykonaniu zadania, ustalonego przez organizatorów z kraju - gospodarza. W tym roku uczniowie pracowali nad projektem „ekologicznym”. Ale poza praca był także czas na zabawę i zwiedzanie.
- Po pracy na polsko-niemiecką grupę czekało mnóstwo zajęć integracyjnych – relacjonują opiekunowie. - Zwiedzanie Berlina, gry i zabawy, jazda konna, wycieczki rowerowe, czy spływ kajakowy największą niemiecką rzeką - Łabą.
Sięgająca końca XX wieku współpraca Drzewnej ze szkołą w Billberge jest możliwa dzięki fundacji Posko- Niemiecka Wymiana Młodzieży z Poczdamu z siedzibą w Warszawie.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę