Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyński „Kominiarczyk” w Omsku

Zespół Teatru Lalki i Aktora z Łomży wyjechał do Omska w Rosji na Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyński teatr będzie reprezentować współczesny polski teatr lalek i polską sztukę dla dzieci i młodzieży. Do konkursu został wybrany spektakl „Kominiarczyk” na podstawie Jiri Wolkera.

Spektakl  „Kominiarczyk”, to historia o braku uczuć i kodzie, który każdy z nas otrzymuje w chwili narodzin. W bogactwie metafor i symboli spektakl pozostawia widzowi prawo do własnej interpretacji oraz daje obszerny materiał do przemyśleń na temat własnego świat wartości. Głównym bohaterem spektaklu jest mały Cyganek, który nie mając  domu i rodziców stara się pokonać otaczającą go rzeczywistość.
Reżyserem i autorem scenariusza jest Jarosław Antoniuk, muzykę skomponował Bogdan Szczepański, a autorem scenografii jest Jarosław Perszko. Premiera tego spektaklu odbyła się w 2005 roku, a widowisko od tego czasu było zagrane ponad 100 razy.

W trakcie festiwalu w Omsku Kominiarczyk w wykonaniu TliA z Łomży pokazywany będzie dwa razy. Warto dodać, że Omsk, położony w południowej Syberii, to jedno z większych miast Rosji. Liczy półtora miliona mieszkańców, a wśród nich jest również spore grono Polaków, potomków  zesłańców.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę