Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Technik z pasją...

Główne zdjęcie
Józef Zając - zdobywca trzeciego miejsca, Elżbieta Wiśniewska jego nauczycielka i Antoni Teodor Grodzki dyr. VIII LO w Białymstoku

Józef Zając, uczeń Technikum Nr 4 w Łomży, zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska Piastowska”. W tym roku konkurs odbył się po raz jedenasty. W finale w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku uczestniczyło 45 uczniów z całej Polski. Zdaniem uczestników test, który musieli rozwiązać, był bardzo trudny.

Tematem głównym tegorocznych zmagań były stosunki polsko-czeskie, oraz polsko-węgierskie w wymiarze politycznym, gospodarczym, kulturalnym. uczniowie musieli się wykazać znajomością rozległej literatury historycznej, wiedzą z zakresu genealogii, architektury, kartografii i wojskowości; oraz umiejętnością analizy różnorodnych źródeł historycznych.
Józef Zając, uczeń Technikum Nr 4 w Łomży, wśród laureatów tego konkursu znalazł się po raz drugi. Przygotowywany przez nauczycielkę historii panią Elżbietę Wiśniewską, tym razem zajął trzecie miejsce ustępując jedynie Bartłomiejowi Furmanek z Biłgoraja i Krzysztofowi Dąbrówka z Zabrza.
- Ten ogromny sukces jest rezultatem olbrzymiej pasji, zaangażowania i systematycznej pracy ucznia – ocenia nauczycielka Elżbieta Wiśniewska. - Ale Józek jest też bardzo zdolny, pracowity, ambitny i nie boi się podejmować wyzwań. Ten sukces jest tym większy, że uczeń Technikum o zawodzie technik urządzeń sanitarnych, potrafił połączyć zdobywanie wiedzy i umiejętności zawodowych z rozwojem zainteresowań historycznych – podkreśla nauczycielka dodając, że  pasjonuje się zwłaszcza czasami Piastów i Jagiellonów.

Dodać wypada, że Józef Zając, tegoroczny maturzysta jest podwójnym stypendystą. Otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Stypendium Prezydenta Miasta Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę